Як зробити свій будинок затишним.

Затишок в домі залежить від багатьох речей. Тут і тепло, і освітлення, і кольори, і форми грають важливу роль.
Інструкція
1
Щоб в будинку було затишно, він не повинен продуватися всіма вітрами. Якщо в стінах, віконних і дверних отворах, на стиках перекриттів є щілини, то холод буде пронизувати весь будинок. Щоб уникнути цього утеплите свій будинок зовні або зсередини. Перший варіант краще, бо не «з'їдає» частину внутрішнього простору будинку. Вибір теплоізоляційних матеріалів залежить від суми, яку ви готові на них витратити і способу ізоляції. Переважніше багатошарові конструкції, що складаються з шару ізолюючого матеріалу, наприклад мінераловатні мати або пінопластові плити, потім шар вітрозахисної плівки і зверху оздоблювальний матеріал, наприклад, вініловий сайдинг. Зібравши такий багатошаровий «пиріг» ви гарантовано забезпечите собі тепло в домі, а це і на витратах на опалення позначиться.
2
Коли ви забезпечили тепло в домі, пора подумати і про перебудову внутрішнього простору. Його правильне зонування також забезпечить комфорт. Зонувати приміщення можна за допомогою правильної розстановки меблів. Якщо приміщення невелике, то не варто його примушувати громіздкою корпусних меблями. Це тисне на психіку, особливо у людей, які страждають на клаустрофобію. Використовуйте багатофункціональну й вбудовану меблі. Наприклад, якщо в кімнаті живуть двоє дітей, то має сенс поставити двоповерхове ліжко. Так ви відразу звільніть багато місця для ігор та занять дітей. В коридорі або передпокої має сенс поставити шафу-купе, яка дозволяє повністю використовувати простір від стелі до підлоги, що неможливо при використанні традиційних шаф, у яких місце над шафою стає мертвою зоною. Окрім своєї основної функції, що вбудовуються шафи дозволяють приховати балки, труби, інженерні конструкції, які завжди псують зовнішній вигляд кімнати. До того ж за вченням Фен-шуй в житловій кімнаті не повинно бути ніяких нависають конструкцій, так як вони створюють негативну енергію, а шафи-купе можуть заховати і нейтралізувати їх.
3
Третя складова затишку - це освітлення. Правильно розставити освітлювальні прилади - це ціла наука. В кімнаті не повинно бути яскравих відкритих джерел світла. Обов'язково використання плафонів. Настільні і підлогові лампи, каганці, стельові люстри або слоти з декількома регульованими світильниками дозволять вам »грати» з освітленням, підбираючи для себе найбільш комфортне. Природне освітлення потрібно правильно обіграти. Наприклад, якщо вікно виходить на південну сторону, то має сенс обробити кімнату в холодних кольорах, так як сонячне світло, який не покидає таке приміщення весь день, буде пом'якшувати тони приміщення, і робити їх більш теплими. Якщо ж кімната знаходиться на північній стороні, то тут краще використовувати світлі, теплі відтінки і матеріали, що добре відображають світло.
4
Четверте - текстиль в інтер'єрі. Важко уявити затишний будинок без красивих штор, подушок, скатертин. Встановивши в спальні над ліжком полог, ви кардинально зміните простір, внесете в свій сон романтику і відчуття безпеки. Прихватки, шторки з оборками, рушники, скатертина, серветки, грілки на чайник з тканини зроблять будь-яку кухню більш затишною.