Як виростити пальму.

Вирощування екзотів в домашніх умовах - захоплююче заняття, що вимагає великого терпіння. Якщо ви хочете, щоб у вашому домі росла фінікова пальма, спробуйте виростити її з кісточки. Всі поради, які ви знайдете в статті, універсальні. Вони допоможуть вам виростити будь-яку пальму з кісточки.
Інструкція
1
Купіть в магазині якісні стиглі фініки. В магазинах вони найчастіше продаються в'яленими, але це не страшно - на якість посадкового матеріалу це ніяк не вплине. Самі плоди з'їжте, а от насіння, схожі на витягнуту човник не викидайте. Заваріть їх окропом і залиште в цій воді на 24 години. Це необхідно, щоб всі кісточки набрякли і прокинулися. Перед посадкою насіння трохи подряпайте пилочкою, щоб до семечку швидше проникла волога і повітря і воно прокинулося.
2
Тепер посійте насіння в землю, тирсу або торф. Характер грунту в цьому випадку не важливий. Кісточки фініка досить невибагливі, але бажано, щоб грунт був пухкий і постійно зволожений, але не сирою. Непогано, якщо ви знайдете мох. В цьому випадку насіння просто підкладіть зверху землі і прикрийте мохом.
3
Догляд за посадкою полягає в постійному зволоженні. Через 3-4 тижні (час залежить від якості насіння та догляду за сіянцями) з'являться стрілки. Ростуть вони досить швидко, тому, коли паростки витягнуться на 10 см, пересадите кожен з них в окремий горщик. Грунт для молодих пальм повинен складатися наполовину з добре перепрілого перегною і піску в рівному співвідношенні. Дорослі пальми повинні рости в грунті, що складається з піску, дерну і торфу. Пересаджуйте рослини раз на рік навесні. Великі горщики пальмам не потрібні, інакше почнуть закисати листя.
4
Фінікова пальма дуже любить воду й підгодівлі, хоча і нерегулярний полив вона витримує гідно, але в зростанні завмирає. Після закінчення 4-5 років у пальми з'являться перисті листки. Листя пальми необхідно регулярно мити теплою водою, а саму пальму рівномірно повертати, щоб листя розташовувалися рівномірно, а стволик ріс рівним.