Як записати Лінукс на диск.

Завантаживши дистрибутив операційної системи Linux, його необхідно потім записати на CD- або DVD- диск . Лише після цього його буде можна встановити на комп'ютер. Здійснити таку запис можна за допомогою самого комп'ютера.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що файл образу диск а з дистрибутивом операційної системи Linux, який ви завантажили, має розширення iso або ISO. Це - скорочення від абревіатури ISO 9660 - назви міжнародного стандарту на формат компакт- диск ов, призначених для зберігання файлів. Сьогодні в цьому форматі випускаються і образи DVD- диск ів.
2
Дізнайтеся, для запису на якій диск (CD або DVD) призначений файл образу. Якщо про це нічого не говориться, визначте це за обсягом файлу. Якщо він перевищує 700 мегабайт, образ призначений для запису на DVD.
3
Перевірте, чи підтримує привід запис на носій того типу, для якого призначений файл образу. Якщо це так, то придбайте відповідний носій. В обох випадках, він може бути призначеним для одноразового запису (тоді він позначається буквою R - recordable), або для багаторазового запису (тоді він маркується абревіатурою RW - rewritable). У другому випадку його можна буде прати і записувати заново, наприклад, у міру виходу нових версій обраного вами дистрибутива операційної системи Linux.
4
Встановіть на комп'ютер програму для запису диск ов, якщо такий на ньому ще немає. Для Linux можна порекомендувати додатки K3b і Grafburn, для Windows - Small CD Writer. Якщо приводів у машині більше одного, після запуску вам буде запропоновано вибрати з них потрібний.
5
Якщо диск є перезаписуваним, і на ньому зберігаються дані, які вам більше не потрібні (переконайтеся, що це дійсно так), здійсните за допомогою програми очищення диск а.
6
Виберіть у програмі режим запису на диск ISO-образу. Не вибирайте режим запису звичайних файлів, інакше після запису ви отримаєте на диск е єдиний файл з розширенням ISO. Зрозуміло, завантажити машину з такого диск а буде не можна.
7
Оберіть ISO-образ, який ви збираєтеся записувати. Здійсніть запис. Не намагайтеся відкрити привід передчасно, інакше диск буде зіпсований. Якщо він є одноразово записуваним, то зіпсований він виявиться назавжди. Дочекайтеся, поки програма сама не повідомить вам про те, що запис закінчена. Деякі програми витягують диск автоматично.
8
Якщо дистрибутив складається з декількох диск ов, повторіть операцію щодо інших ISO-образів.
9
Отримавши диск або комплект диск ов з дистрибутивом операційної системи Linux, здійсните його установку. Щоб не втратити дані на наявному жорсткому диск е, починаючим користувачам рекомендується для виключення втрати даних на час відключити його, і підключити інший, а надалі вибирати ОС для завантаження фізичним перемиканням жорстких диск ів. Пам'ятайте, що «гарячим» способом, на відміну від USB-пристроїв, перемикати їх не можна. Надалі при бажанні ви навчитеся встановлювати дві різних ОС і на один загальний жорсткий диск .