Як навчити коня робити уклін. інструкція з навчання коні.

Уклін є відправною точкою при навчанні коні лягати і самостійним елементом дресирування. Це граціозне рух часто використовується в циркових репризах і на змаганнях з виїздки. Навчити кінь цьому елементу досить легко. Головне - запастися терпінням і не забувати хвалити тварина.
Інструкція
1
Одягніть на кінь чомбур і мотузковий недоуздок, щоб чинити на неї чітке вплив. Встаньте з будь-якого боку від неї. Коли кінь навчиться відмінно виконувати уклін, можна буде поміняти сторону. За кожен правильно виконаний крок хваліть її і нагороджуйте найулюбленішим лакомством.Перекіньте чомбур на інший бік коня. Ваша рука при цьому повинна лежати на її плечі. По цьому знаку кінь буде кланятися з вершником, що сидить в сідлі. Візьміть копито коня. Тримаючи його в одній руці, іншою візьміться за ріжок сідла або холку. Якщо кінь відмовляється давати вам ногу, необхідно ретельніше опрацювати цю команду.
2
Допоможіть коні перенести вагу назад, злегка натиснувши на чомбур або холку. Щоб кінь вклонилася, опускайте її ногу до землі. Повторіть уклін кілька разів, після успішної спроби відпустіть кінь. Робити це так само важливо, як хвалити і нагороджувати лакомством.Продолжайте роботу над поклонами з людиною в сідлі тільки в тому випадку, якщо кінь навчилася виконувати їх з обох сторін і без сідла. Прагніть до плавності й м'якості виконання: кінь при поклоні повинна бути розслаблена. З часом починайте нагороджувати її ласощами тільки за ті рухи, які вона виконала найбільш м'яко.
3
Покажіть коні ласощі, підведіть його до грудей тваринного і промовте «уклін». Після того, як кінь потягнеться до частування, віддайте його, похваливши її при цьому. На наступному етапі, показавши ласощі, проносите його між передніх ніг коня, щоб вона потягнулася за ним. Поступово відводите частування все далі і далі: щоб дотягнутися до нього, тварина буде змушене виставити одну або обидві ноги вперед. Не забувайте вимовляти команду «уклін». Виконуйте ці дії регулярно, щоб домогтися виконання поклону без ласощів. Якщо привчити кінь до голосовій команді не виходить, хлопайте її по внутрішній стороні передньої ноги, щоб показати, який рух їй потрібно зробити.