Як вибрати відеокарту. Яку вибрати відеокарту для комп'ютера, для ігор.

Відеокарта - найважливіший і обов'язковий компонент будь-якої комп'ютерної системи, що перетворює малозрозумілі цифрові дані в яскраві зображення, зрозумілі людині. Саме завдяки відеокарті ми можемо бачити на екрані дисплея отображаемую комп'ютером інформацію, дивитися фільми, грати в ігри. Ну а щоб при відображенні не виникало неприємних накладок, необхідно правильно вибрати відеокарту, а для цього хоча б поверхово розбиратися в їх особливостях і різновидах.

Перш за все, відеокарти, або відеоадаптери бувають інтегровані і дискретные.Интегрированная відеокарта фізично розташована на материнській платі. Відповідно, замінити її неможливо. Такий варіант рідко блищить високими характеристиками. Однак високі характеристики потрібні тільки для ігор, а якщо комп'ютер використовується для офісних завдань, подорожей по мережі інтернет або навіть для перегляду відео - вбудованої, або інтегрованої відеокарти буде цілком достатньо, і витрачати додаткову чималу суму на те, щоб купити відеокарту, немає абсолютно ніякого смисла.Еслі же хочеться відеокарту потужніший, то треба придивитися до дискретних варіантам, які якраз і можна вибрать.Первое, на що слід звернути увагу - це шина передачі даних. Тип шини визначає тип роз'єму, в який вставляється відеокарта. Якщо відеокарта використовує тип шини, який не підтримується материнською платою, то її буде неможливо навіть просто вставити в компьютер.В даний час поширена шина PCI Express 2.0, повністю сумісна з попередньою шиною PCI Express. Однак в комп'ютерах старіших моделей може використовуватися абсолютно інша шина AGP. Сучасна відеокарта в такий комп'ютер не може бути установлена.Следующій найважливіший компонент - графічний процесор, який і здійснює обробку відеоінформації. Його потужність прямо впливає на те, з якою швидкістю будуть переміщатися картинки на екрані монітора, що для сучасних ігор вельми важливо. В даний час в цій сфері лідирують ATI і Nvidia. Крім того, відеокарта повинна підтримувати DirectX, бажано - останньої, 11 версії. Важливим показником для якості тривимірної графіки є версія Shader Model. Чим вона вища, тим вище деталізація тривимірних об'ектов.На продуктивність відеокарти також істотно впливає швидкість роботи відеопам'яті і ширина шини, по якій процесор і пам'ять обмінюються інформацією. В даний час серед геймерів популярна пам'ять GDDR4, а якщо гри вас не надто цікавлять, то згодиться і GDDR3 або GDDR2. Остання розробка - GDDR5 - ще не знайшла широкого розповсюдження. Що ж стосується обсягу, то тут принцип простий: чим більше, тим краще. Шина же може бути від 32 до 512 біт шириною. Для отримання високої продуктивності відео розумно зупинитися на варіантах 256 або 512 біт.Монітор підключається до відеокарти через відеороз'єм. VGA використовується все рідше, сучасні стандарти - DVI, HDMI, DisplayPort. Тут головне, щоб тип роз'єму підходив для вашого монітора.К жаль, сучасні відеокарти сильно нагріваються при роботі, тому намагайтеся вибрати відеокарту з досить хорошою системою охолодження. Пасивної у вигляді радіатора і набору теплоотводних трубок може не вистачити, краще активна, оснащена вентилятором.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OcUrz7JbfVU
Відеокарта є мікросхемою, основною метою якої є виведення інформації на монітор комп'ютера у вигляді зображення. Відеокарта необхідна для нормальної роботи програм, і для комп'ютерних ігор. Тому при покупці нового комп'ютера або при поліпшенні вже наявного одним з основних є питання, яку ж відеокарту слід вибрати?
Вам знадобиться
  • Перед тим, як приступити до вибору відеокарти уточніть модель своєї материнської плати для визначення їх сумісності.
Інструкція
1
Відеокарта в сучасному комп'ютері відповідає в першу чергу за продуктивність в тривимірних іграх. При цьому чим потужніший відеокарта, тим вона, відповідно, дорожче, і тим більші вимоги вона пред'являє до решти комплектующим ПК. Тому, якщо комп'ютер передбачається використовувати в якості офісного або як основи домашнього кінотеатру, покупка потужної і дорогої відеокарти може виявитися безглуздою.
2
Зверніть увагу на вартість відеокарт, яка коливається в дуже широких межах, при цьому більш дорогі карти мають, як правило, більш високу продуктивність, і чим дорожче буде відеокарта, тим пізніше доведеться її міняти.
3
Не варто забувати і про вимоги, які пред'являє відеокарта до решти комплектующим. В першу чергу це стосується блоку живлення, вимоги до якого виробник обов'язково вказує на коробці з відеокартою, або на офіційному сайті. В іншому, будь-яких жорстких вимог немає, проте установка потужної відеокарти спільно зі слабким процесором або в застарілу материнську плату може не дозволити їй повністю розкрити свій потенціал.
4
Визначтеся з вибором виробника. Виробників відеокарт на сьогоднішній день дуже багато, але виробників графічних чіпів всього два - це GeForce компанії nVidia і Radeon компанії ATI. При цьому дві відеокарти на одному чіпі, але мають різних виробників, можуть істотно відрізнятися в залежності від, наприклад, типу встановленої пам'яті.
5
Отже, відеокарта обрана, однак, перед покупкою варто вивчити інформацію про неї, відгуки тих, хто вже користується таким пристроєм, благо, інтернет надає для цього найширші можливості.
6
Власне покупка. Якщо ви виконали попередні пункти повністю, покупка буде дуже простий. Але, якщо у вас залишилися які-небудь питання, не соромтеся задати їх продавцю.