Як зняти виворітну петлю.

При виконанні багатьох малюнків необхідно буває зняти ту чи іншу петлю, що не пров'язуючи. Яка саме петля знімається і в якому становищі при цьому знаходиться робоча нитка, зазвичай вказується в описі. Необхідність зняти кілька виворітних або лицьових петель може виникнути і при виконанні укорочених рядів, і при перекладі частини в'язання на додаткову спицю.
Вам знадобиться
  • - пряжа середньої товщини;
  • - спиці по товщині пряжі;
  • - додаткова спиця;
  • - англійська шпилька.
Інструкція
1
Для того щоб потренуватися, зв'яжіть зразок панчішної в'язкою. Вона зручніше інших тому, що там чітко виражені лицьова і виворітна сторони. Зв'яжіть кілька рядів і переверніть роботу виворітного стороною до себе. Зніміть кромочную і введіть праву спицю справа наліво в наступну виворітну петлю. В даному випадку опису малюнка зі знятими петлями немає, тому і робоча нитка може знаходитися в будь-якому положенні. Залиште її з того боку роботи, яка знаходиться перед вами. Скиньте петлю на праву спицю, не чіпаючи нитку. Наступну петлю пров'яжіть виворітного.
2
Точно так же скиньте ще кілька петель, чергуючи їх з виворітними. Ви побачите, що перед тими петлями, які ви не пров'язується, утворилися короткі горизонтальні штрихи з робочої нитки. Таким же чином можна чергувати по 2 провязани або непровязанной петлі.
3
Виворітну петлю можна зняти й інакше. Точно так же пров'яжіть кілька рядів панчішної в'язкою. Зніміть кромочную і введіть праву спицю в наступну петлю, тільки не справа наліво, а зліва направо. Скиньте петлю, залишаючи нитку перед собою. Петлі в цьому випадку виглядають трохи інакше, але перед знятими петлями утворюються точно такі ж горизонтальні штрихи.
4
Спробуйте залишити нитку з іншого боку роботи. Дов'язати до потрібного ряду, зніміть виворітну петлю зліва направо або справа наліво і подивіться, що у вас вийшло. Перед вами знаходяться виворітні петлі і немає ніяких горизонтальних ліній. Вони тепер перебувають з лицьового боку.
5
Уміння знімати виворітні петлі дуже важливо для виконання подвійної гумки. Наберіть звичайним способом кількість петель, в два рази більше, ніж потрібно по довжині вироби. Для зразка можна набрати довільну кількість петель. Але врахуйте, що візерунок вийде в 2 рази коротше першого ряду.
6
Пров'яжіть перший ряд звичайної гумкою 1х1. Переверніть роботу, зніміть кромочную петлю. Лицьові петлі в'яжіть лицьовими, а виворітні знімайте непровязаннимі. При цьому робоча нитка повинна знаходитися перед знятою петлею. Точно таким же способом в'яжіть та інші ряди. В'язання виходить двошаровим, а робоча нитка знаходиться всередині утворився «кишені».
7
При в'язанні укороченими рядами знімати непровязаннимі найчастіше доводиться саме виворітні петлі. Довяжіте виріб або зразок до потрібної висоти. Переверніть роботу, зніміть кромочную петлю і ще 2-3 виворітних. Якщо виворітні петлі знаходяться з виворітного ж боку вироби, нитка повинна залишатися перед роботою.