Як спаяти мікрофон.

Будь мікрофони при необережному поводженні виходять з ладу. Нерідко несправність виявляється незначною і піддається швидкому усуненню. Для цього потрібні лише кусачки, викрутка і паяльник.
Інструкція
1
Підключіть мікрофон до пристрою, спільно з яким його зазвичай використовують (диктофон, комп'ютер, підсилювач, караоке-система). Спробуйте стискати і перегинати його кабель в різних місцях. Якщо проблема полягає саме в кабелі, то зазначені маніпуляції відносно певної точки кабелю призведе до виникнення тріска. Саме там і знаходиться обрив.
2
Вимкніть мікрофон від пристрою. Відступивши від точки обриву на три-чотири сантиметри в обидві сторони, виріжте з кабелю несправний відрізок.
3
Зачистіть кабель з обох сторін, що примикали раніше до цього відрізка. Якщо кабель є екранованим, з'єднайте екран з екраном, а центральну жилу - з центральною жилою. Якщо ж він двухпроводной, з'єднайте між собою провідники однакових кольорів. Не намагайтеся зачищати лаковані дроти, використовуючи ніж або запальничку - і те, і інше пошкоджує їх. Зніміть з них ізоляцію, сильно притиснувши їх паяльником, покритим каніфоллю, до дерев'яної дощечці і протягнувши. Потім залудити звичайним чином. Всі з'єднання робіть за допомогою пайки, а не скрутки. Ретельно заізоліруйте їх.
4
Знову підключіть мікрофон до пристрою. Переконайтеся, що тепер він працює без перебоїв. Якщо ж це не так, знайдіть і інші місця обривів. Довгі мікрофонні кабелі можуть перетиратися в декількох місцях, особливо, якщо вони протягнуті під килимом і не видно тим, хто по ним ходить, що нерідко має місце в театрах, будинках культури та студіях.
5
Виявивши інші обриви, усуньте їх аналогічним чином, не забувши перед цим відключити мікрофон від пристрою.
6
У разі якщо обрив розташований близько до штекера або корпусу мікрофона, краще замість зрощування кабелю трохи вкоротити його, видаливши несправний ділянку, а потім знову впаяти в мікрофон або штекер. Нерозбірний штекер при необхідності замініть на розбірний.
7
Щоб уникнути появи нових несправностей такого роду, надалі звертайтеся з мікрофоном і його кабелем дбайливо.
Якщо неакуратно поводитися з мікрофоном , то дуже велика ймовірність того, що він може вийти з ладу. Поломки такого типу, як правило, не дуже серйозні і їх можна виправити самостійно, обходячись підручними засобами.
Інструкція
1
Встановіть причину, через яку не працює мікрофон. Справа може бути зовсім не в пристрої, а в з'єднує кабелі. Щоб це перевірити, підключіть мікрофон до підсилювача або будь-якого іншого пристрою, спільно з яким ви його використовуєте. Почніть перегинати кабель в різних місцях. Якщо ви потрапите в потрібне місце, з'явиться сигнал.
2
Щоб простіше перевірити в кабелі Чи справа, підключіть мікрофон за допомогою іншого шнура. У такому випадку може відпасти необхідність паяти мікрофон. Визначте місце обриву кабелю. Виріжте його і припаяйте штекер в нове місце.
3
Уважно огляньте мікрофон на наявність видимих пошкоджень. Може бути пошкоджена кнопка включення, якщо така є. Спробуйте її зафіксувати в робочому положенні. Міг просто перескочити повзунок. Зніміть захисну сітку з голови мікрофону. Перевірте, чи цілі контакти. Акуратно вийміть її, потягнувши на себе. Якщо один або обидва контакту пошкоджені, вам потрібно їх припаяти на колишнє місце.
4
Візьміть паяльник, олово і каніфоль. Щоб пайка була надійніше, краще всього використовувати спеціальний склад - каніфоль, розчинена в спирті. Його можна придбати в будь-якому будівельному супермаркеті у відділі аксесуарів до інструментів. Щоб спаяти мікрофон, розігрійте паяльник.
5
Зачистіть попереднє місце контакту. Видаліть з нього за допомогою паяльника залишки припою. Нанесіть на нього розплавлену каніфоль або спеціальний склад. Потім нанесіть небагато розплавленого олова, щоб було до чого припаяти контакти. Після того як олово застигло, а застигає воно дуже швидко, візьміть відірваний контакт.
6
Щоб полагодити мікрофон, придавите контакт паяльником до лову на місці припаювання. Як тільки контакт зануриться в олово, приберіть паяльник. Олово застигне, контакт припаяний. Теж саме зробіть і з іншим контактом. Слідкуйте, щоб довжина припаювати проводу була не надто довгою, бо потім буде складно запхнути все в корпус мікрофона, та і якість сигналу буде значно гірше.