Як прочистити носові пазухи.

Будь-яке запалення слизової оболонки носа викликає набряк тканин, в результаті чого утруднюється дихання, зникає нюх, страждає загальне самопочуття. Щоб очистити носові пазухи і відновити дихання, потрібно провести заходи з видалення слизу.
Інструкція
1
Прогрівайте пазухи гарячою парою. Ходіть в лазню - вологий пар зменшує набряклість, допомагає ліквідувати застої слизу, розріджуючи її.
2
Використовуйте інгалятор або дихайте гарячою парою від звареної картоплі - ефект від процедури аналогічний відвідування лазні, різниця лише в інгредієнтах для розчину. Ефірні масло евкаліпта, листя м'яти, додані в окріп, добре прочищають носові ходи, покращують відходження слизу.
3
розріджує слиз, що скупчився за допомогою «головних ванн». Контрастна ванна розм'якшить щільну масу - занурте голову (її волосяну частину) в теплу воду, потримайте близько 7 хвилин, потім 30 секунд в прохолодній воді. Чергуйте ванни кілька разів. В кінці процедури закапайте в носові ходи по парі крапель розведеного ефірного масла евкаліпта і прочистите ніс.
4
Виконуйте вправи. Звичні вправи ранкової зарядки підійдуть для невеликої розминки - виробляється при цьому адреналін зменшує набряк слизової оболонки носа.
5
Їжте гостру їжу. Додавайте до страв гострий хрін, готуйте з великою кількістю червоного перцю і часнику. Гостра їжа «пробиває» закладений ніс, слиз можна висякати легше.
6
Робіть масаж носових пазух. Щодня, перед тим як лягти спати, натискайте на пазухи великими пальцями рук, утримуйте натиск протягом декількох секунд і прибирайте пальці. Повторіть руху кілька разів - це поліпшить кровообіг, нейтралізує відчуття тиску і почуття болю в носових пазухах. Можна додати гірчичне або будь-яке інше рослинне масло - пазухи прогріються.
7
Розбавляйте судинозвужувальні засоби. Через швидкого ефекту звикання, препарати, що звужують судини, не можна застосовувати більше 3-5 днів. Тому з самого першого дня розбавляйте засоби від нежитю водою рівно наполовину - це не зменшить ефективність ліків, але продовжить можливу тривалість його застосування.
8
Робіть сольові промивання. Розчиніть в теплій воді морську або куховарську сіль, наберіть складу в долоню і втягніть однією ніздрею - виходити вода може через рот або через іншу ніздрю. Повторіть процедуру для другої ніздрі. Робіть промивання якомога частіше.