Як витягнути осколок.

Під час прибирання чи ремонту нерідко можна поранити руку або ногу осколком скла. Зрозуміло, найкращий вихід в такій ситуації - звернутися в травмпункт. Але якщо з яких-небудь причин візит до лікаря неможливий, вам доведеться спробувати витягнути осколок самостійно.
Інструкція
1
Не намагайтеся витягти осколок пальцями - це в багатьох випадках не тільки марно, але небезпечно. Якщо ви обломити стирчить кінчик скельця, то згодом видалити весь осколок буде проблематично навіть за допомогою інструментів.
2
Якщо скельце зовсім маленьке, спробуйте натиснути з двох сторін на цю ділянку шкіри. Цілком ймовірно, що осколочок вийде сам. Якщо осколок чуть достовірніше, візьміть шпильку або голку, прокалите їх над вогнем газового пальника або хоча б запальнички, продезінфікуйте місце порізу спиртом і трохи розхитавши скельце, піддіньте його і витягніть назовні.
3
Якщо ж скельце, скалка вам руку або ногу, значних розмірів, вам доведеться самостійно провести невелику операцію з його вилучення. Ретельно вимийте руки і ділянка шкіри навколо порізу. Приготуйте ватку, змочену спиртом, і пінцет з тонкими загостреними кінчиками, попередньо прокип'ятивши його протягом 5 хвилин або помістивши на кілька секунд в ємність зі спиртом. Можна потримати пінцет і над вогнем газового пальника або запальнички.
4
Якщо осколок сидить неглибоко, продезінфікуйте місце порізу спиртом, захопіть його кінчик пінцетом і потягніть його під тим же кутом, під яким він увійшов в шкіру. Якщо ж він увійшов в шкіру занадто глибоко, або його кінчик обламався, опустіть поранену ногу або руку на кілька хвилин в теплий мильний розчин або розчин фурациліну, щоб трохи розм'якшити тканини навколо порізу. Спробуйте витягнути його ще раз за допомогою пінцета. В деяких випадках він може вийти після «водних процедур» самостійно.
5
Ні в якому разі не робіть ніяких розрізів у місці знаходження осколка. Таким чином можна не тільки інфікувати рану, але і пошкодити нервові канальця. Краще докладіть усіх зусиль до того, щоб все-таки потрапити на прийом до лікаря.