Як класти стіну з цегли. Як правильно класти цеглу відео.

У всі часи будівництво було одним з основних занять людини. Для цього використовують різні матеріали, які відрізняються один від одного надійністю, довговічністю і доступністю в ціні. В даний час широко застосовують цегляну кладку, і класти стіну з цегли повинен вміти кожен поважаючий себе будівельник.
Вам знадобиться
 • - цегла
 • - розчин для кладки
 • - рівень для перевірки горизонтальності і вертикальності кладки
 • - капронову шнур сантиметрів на 40 довше майбутньої стіни
 • - кельму для розкладання розчину
 • - шліфувальна машинка (болгарка) з алмазним насадкою для різання цеглин
Інструкція
1
Розрахуйте кількість цеглин, необхідне для будівництва. При цьому купуйте цеглу з запасом, так як треба буде якесь їх кількість різати в деяких місцях стіни.
2
При покупці цеглин враховуйте умови, тобто в якому місці кладки вони перебуватимуть. Червона цегла використовуйте для кладки суцільний стіни, або для ізоляції основного матеріалу стіни від фундаменту. Стіну з білої цегли кладіть тільки на прокладку з червоного. Прокладка повинна бути висотою в 4-5 рядів.
3
Заготовте необхідну кількість цементу і піску для приготування розчину, а також запасіться необхідним інструментом.
4
Приготуйте необхідну кількість розчину і починайте класти стіну з цегли. Перший ряд цегляної кладки завжди розрахунковий. Розкладіть цеглини в місці основи майбутньої стіни без розчину, залишаючи між ними проміжок рівний 10 мм. Краю кладки робіть в замок, якщо ви маєте намір продовжити стіну або зробити її подвійний. В іншому випадку крайні цеглини необхідно розрізати навпіл.
5
Починаючи з крайніх цеглин розрахункового ряду, укладіть цей ряд, накладаючи розчин на дві сторони кожної цеглини - на низ і на торець, з силою притискаючи цеглини до низу і один до одного. При цьому прибирайте кельмою надлишки видавленого розчину.
6
Після укладання контрольного ряду, кладіть наступний ряд в замок з нижнім рядом, починаючи з крайніх цеглин. Уклавши крайні цеглини, закріпіть під ними цвяхи з шнуром. Шнур повинен проходити по верху покладених цеглин і служити маркером для всього ряду.
7
Коли ряд буде покладений, вийміть цвяхи, замажте отримані отвори розчином і приступайте до наступного ряду.
8
Через кожні три-чотири ряди перевіряйте рівнем горизонтальність і вертикальність кладки.
Зверніть увагу
Опис для початківців, як працювати з цеглою, як класти цеглу, цегляна кладка. Однак такий розчин не рекомендується використовувати при кладці саману, так як багато розчину затікає в щілини цегли. Фото та Відео. Різне.
Корисна порада
Класти цеглу потрібно так, щоб між цегляним поруч і спрямовуючої залишався зазор приблизно в 3 мм, так як інакше розчин буде тиснути на неї. По-друге, для перевірки горизонтальності кладки користуйтеся рівнем. Розчин висихає досить повільно, тому у Вас буде досить багато часу для того, щоб поправити кладку. Якщо є бажання, подивіться відео, як класти цеглу - роликів в інтернеті сьогодні досить багато на будь-яку тему.
Цегельну кладку можна віднести до розряду вічних речей. Незважаючи на свою тисячолітню історію, вона продовжує займати одне з основних місць в будівництві. Всупереч уявній простоті, кладка цегли має свої тонкощі, не знаючи яких, неможливо скласти міцне і красива споруда - будь то будинок, піч або кам'яний паркан.
Вам знадобиться
 • - керамічна цегла;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - інструмент муляра (кельма, молоток-Кирочка, розшивання і пр.);
 • - рівень;
 • - рейка-порядовка;
 • - ємність для розмішування розчину.
Інструкція
1
Підготуйте підставу для кладки. Вирівняти його по горизонталі, закладіть наявні на поверхні западини, укладіть при необхідності гідроізоляцію і пр.
2
Встановіть з двох сторін майбутньої стіни рейки-порядовки, перевірте їх вертикальність за допомогою схилу. Шнур, натягнутий між відповідними розподілами, повинен бути горизонтальним, проходити по зовнішній лінії майбутньої стіни, не доходячи до неї на 5-8 мм, і розташовуватися на відстань 75-78 мм від основи (висота одного ряду кладки).
3
Підготуйте розчин кладки із співвідношенням компонентів 1: 4 (цемент: пісок) або 1: 1: 3 (цемент: вапно: пісок). Розчин з вапном виходить більш пластичним і довше зберігає свої робочі властивості. Спочатку змішайте пісок з цементом, потім додайте воду з розведеною вапном і добре перемішайте суміш.
4
Зволожите цеглини водою. Це бажано зробити заздалегідь - поливаючи їх в штабелі водою зі шланга або відра або занурюючи кожну цеглину на кілька секунд в воду. Замочений цегла не повинен мати сухих поверхонь, але одночасно на ньому не повинно бути води у вигляді плівки.
5
Розпочніть кладці, починаючи з краю стіни. Покладіть на підставу грядку розчину для кількох цеглин висотою 15-20 мм і шириною 200-220 мм (для поперечикового ряду) або 80-100 мм (для ложкового ряду). Покладіть на неї плазом (на «постіль») першу цеглину і втисніть його в розчин. Вирівняти його таким чином, щоб його бічна кромка розташовувалася поряд з рейкой- порядовкой, а зовнішня проходила поруч (на відстані 5 мм) з натягнутим шнуром, розташовуючись паралельно йому. Візьміть другий цегла, нанесіть на його бічну поверхню розчин і опустіть поруч з першим, притискаючи до нього бічною поверхнею. Укладіть цегла по шнуру, вирівнюючи його при необхідності легкими постукуваннями рукоятки кельми. Подібним чином укладіть весь ряд. Перенатяніте шнур на один ряд вище.
6
Другий ряд кладки почніть з того кута, на якому закінчили перший ряд. Укладаючи його, забезпечте перев'язку швів. Є два види перев'язки - однорядна і багаторядні. При першій на один ложкових ряд припадає один тичковий. При многорядной перев'язці на кілька ложкових рядів (максимум - 6) укладається один тичковий. При цьому стики в сусідніх ложкових рядах зсуваються по відношенню один до одного на півцеглини (125 мм). Стики сусідніх ложкового і поперечикового ряду зсуваються на чверть цегли (60 мм). Наведені вище параметри перев'язки вірні для стіни товщиною в одну цеглину. Вертикальність кутів стіни контролюйте по рейці-порядовке або схилу, горизонтальність рядів - по натягнутому шнуру.
7
Уклавши декілька рядів, зробіть розшивку швів. Вона необхідна для ущільнення шовного розчину і додання кладці чіткого малюнка. Розшивання здійснюється за допомогою спеціальних інструментів (розшивок), робоча поверхня яких має різну форму - опуклу, увігнуту, трикутну і пр. Інструмент притискається робочої кромкою до шву і проводиться вздовж нього.
Корисна порада
Якщо ви вперше займаєтеся кладкою, зручно користуватися схемами укладання для кожного ряду. Намалюйте їх самі, взявши інформацію з посібників і керівництв, або скористайтеся готовими. Здійснюючи кладку по схемі для кожного ряду, ви швидко набудете навик і через певний час зможете класти цеглу без схем, по пам'яті.