Як оцінити конкурентів.

Оцінка конкурентного середовища - найважливіший етап у стратегічному плануванні підприємства. Дана робота важлива не тільки на старті бізнесу, а й для постійного аналізу поточної ситуації. Без подібної роботи складно уявити існування стабільної та процвітаючої компанії.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - довідники.
Інструкція
1
Складіть список підприємств, що займаються продажем або виробництвом аналогічних товарів або послуг. Ці дані ви можете почерпнути з інтернету, або з тематичних довідників і баз даних вашого міста. Інформаційну допомогу може також надати Торгово-промислова палата.
2
Розбийте отриманий список на кілька груп. В першу чергу виділіть ближніх конкурентів , які представляють для вашої компанії найбільшу загрозу. Вони можуть виробляти дуже схожий товар і продавати його за такими ж цінами, відстежуючи при цьому ваші дії. Найбільш яскравий приклад - Pepsi і Coca Cola, які протягом багатьох років дублюють один одного як випущеної продукцією, так і рекламною політикою. У такій ситуації доцільно зробити найбільш повну оцінку ближніх конкурентів , докладно вивчивши їх сильні і слабкі сторони, рекламні ходи і потенційні перспективи.
3
Зробіть оцінку далеких конкурентів . Складіть цінові графіки по кожному виду продукції, виявите частку ринку, яку займає кожен з них. Проаналізуйте, який відсоток продажів ви втрачає через конкурентів цього типу.
4
Оцініть вторинних конкурентів , що працюють в абсолютно іншій сфері. Як не дивно, для багатьох галузей саме така конкуренція несе найбільшу загрозу. Наприклад, виробник швейцарських годинників класу люкс конкурує з автомобільним концерном, оскільки вартість їхніх товарів приблизно дорівнює, а потреба в них формується лише бажанням заможного клієнта продемонструвати свій статус.
5
Використовуйте конкурентну розвідку. Якщо ви будете діяти в рамках закону, такий метод дозволить вам отримати найбільш докладну інформацію про даної організації. Наприклад, ви можете впровадити в конкуруючу компанію стажиста. При цьому йому зовсім не обов'язково ділитися з вами комерційними таємницями і порушувати тим самим закон. Інсайдерських даних про внутрішнє середовище компанії буде цілком достатньо для точної оцінки.
Корисна порада
Використовуйте результати оцінки конкурентів на свою користь. Намагайтеся придумувати новинки, покращувати якість і перетворювати недоліки противника в свої переваги.