Як побудувати авіамодель.

Поєднання сучасних матеріалів з досвідом традиційного будівництва авіамоделей дозволяє створити модель планера приблизно за півгодини. При цьому матеріали для літаючої моделі можна знайти практично в будь-якому будинку або в самому звичайному магазині канцтоварів. Такий планер може бути дитячою іграшкою або першим досвідом моделювання. Його можна зробити вдома з дітьми або на уроці праці в початкових класах загальноосвітньої школи.
Вам знадобиться
  • - самоклеюча папір;
  • - соснова рейка товщиною 3х3 мм;
  • - бавовняні нитки №10;
  • - клей «Момент»;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - гострий ніж або різак;
  • - кусачки.
Інструкція
1
Заготовте рейки. Дві з них повинні бути довжиною 30 см і по одній 14 і 5 см. Візьміть одну довгу рейку і відміряйте від одного кінця 11 см. У другий такий же рейки знайдіть і позначте середину. Середину другий рейки сумістите з відміткою на першій так, щоб вони розташувалися перпендикулярно один одному. Скріпіть їх клеєм і нитками. У вас повинна вийти хрестовина, утворена фюзеляжем і лонжеронам майбутнього крила.
2
З іншого кінця рейки, на якій ви відкладали 11 см, відміряйте 2 см. На рейці довжиною 14 см знайдіть середину. Точно так само, як і в попередньому випадку, скріпіть рейки перпендикулярно один одному нитками і клеєм. Ви отримали фюзеляж з лонжеронами стабілізатора і крила. Зверніть увагу на те, щоб рейки стабілізатора і крила перебували з одного боку фюзеляжу. Дана схема планера називається «Качка». Стабілізатор у такого літального апарату знаходиться попереду крила. За такою схемою збираються багато сучасних надзвукові літаки.
3
За допомогою нитки з'єднайте кінці крил з хвостовою частиною фюзеляжу, щоб вийшов трикутник. Він складається з лонжерона і задньої кромки майбутніх крил. Від лонжерона стабілізатора відзначте по фюзеляжу відстань в 4 см і зробіть на рейці фюзеляжу невелику зарубку, щоб можна було закріпити пару витків нитки. Закріпіть шматок нитки вузлом і промажте клеєм. Залиште кінці нитки приблизно 12 см завдовжки.
4
Кінці ниток з'єднайте з кінцями лонжеронной рейки стабілізатора так, щоб знову вийшов рівнобедрений трикутник. Його вертикаллю є рейка фюзеляжу. Нитки повинні бути натягнуті досить добре і без провисання - це забезпечить жорсткість конструкції. У вас вийшов каркас майбутнього планера. Тепер його потрібно обтягнути.
5
Покладіть на стіл аркуш самоклеющейся паперу захисним шаром вгору. На нього покладете каркас вниз крилом. Обведіть крило так, щоб з боку лонжерона залишився запас приблизно в 1 см. Ця кромка потрібна для загину навколо рейки. Виріжте папір по контуру. Зніміть захисний шар і акуратно покладіть на заготовку крило. Загніть крайки навколо рейки, не забувши при цьому вирізати зайвий квадратик біля фюзеляжу. Закрийте утворилися знизу клеєння ділянки паперу паперовими ж трикутниками і ретельно пригладьте всі місця склеек.
6
У такій же послідовності оклейте стабілізатор. Потім переверніть модель так, щоб фюзеляж перебував внизу, а рейки крила і стабілізатора лежали на ньому зверху. Прив'яжіть до кінців крил нитку і натягніть її так, щоб вони злегка загнулися вгору. Цю операцію потрібно проводити дуже акуратно, щоб рейки не тріснув. Маленьку рейку довжиною 5 см поставте як розпірку між ниткою і фюзеляжем в тому місці, де він примикає до лонжерону крила. Рейку в місці стику з фюзеляжем і крилом закріпіть краплею клею.
7
Регулювання моделі проводиться за допомогою пробних запусків. Запускати її треба стабілізатором вперед. Якщо модель в польоті намагається задерти ніс, звалюється на хвіст і втрачає стійкість, потрібно до носової частини додати невеликий вантаж. Це може бути, наприклад, шматок пластиліну, канцелярська скріпка і т. П. Якщо модель «клює носом» і йде в пікірування, то можна злегка підрізати виступаючий попереду кінець рейки. Можна також додати вантаж до хвостової частини моделі.
Корисна порада
Чим акуратніше зроблена модель, тим краще вона летает.Сосновие рейки можна замінити прямими сухими гілки або шматками тростини.