Як готувати у френч-пресі. Як заварити чай у френч пресі.

Під френч- пресі готувати каву дуже зручно, практично і швидко. Але щоб напій вийшов смачним і ароматним, необхідно дотримуватися правил і послідовність приготування.
Інструкція
1
Підігрійте склянку френч-преса. Для цього промийте його дуже гарячою водою і просушіть. Кавові зерна будь-якого ступеня обсмаження перемеліть в кавомолці. Для приготування кави під френч- пресі краще підходить самий грубий помел, щоб сітчастий фільтр не засмічувався. Під френч- пресі можна готувати будь-які сорти кави та їх суміші.
2
Нагрейте фільтровану воду до температури 90-95 C. Підніміть плунжер (поршень френч-преса) максимально вгору. Засипте 3-6 чайних ложки меленої кави в колбу френч-преса об'ємом 350 мл. Залийте гарячою водою, не доливаючи двох сантиметрів до краю склянки френч-преса. На поверхні напою повинна утворитися світла щільна пінка - крему.
3
Розмішайте кави дерев'яною ложкою або паличкою ретельно і акуратно, щоб не розбити колбу френч-преса. В результаті крему повинна стати кольору "кави з молоком» висотою близько 1 см.
4
Обережно опустіть нижню частину плунжера на 2 см вниз, закрийте склянку френч-преса кришкою і залиште від двох до п'яти хвилин для заварювання. Потім одним плавним рухом опустіть плунжер до кінця на дно і добре придавите кавовий осад (гущу). Крему при цьому повинна залишитися такою ж щільною і ароматною. Тепер акуратно розлийте каву по досить великим чашкам. Бажано перед цим трохи підігріти чашки - обдати їх окропом. Можна не розливати весь кави відразу. Він залишається теплим під френч- пресі досить довго, але смак при цьому погіршується.
5
Змінюйте час настоювання кави по вашому розсуду. Щоб приготувати каву з прянощами, засипте їх разом з кавою в колбу. Або заваріть спеції і трави окремо, процідіть через сито і ароматним гарячим настоєм замість води залийте каву. Час настоювання тоді збільште на хвилину.
6
Заваривайте під френч- пресі чай або відвари трав таким же чином. Тільки враховуйте температуру води і час настоювання для кожного сорту чаю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=78PiJXTgCQ0