Як зробити креслення стільця. Як зробити складаний стілець.

Зроблена своїми руками або на замовлення меблі додає будинку особливий затишок. Інтер'єр вашої квартири або дачі одразу набуває оригінальність. Якісно зроблені столи і стільці зовсім не схожі на ті, що у сусідів або родичів. Правда, для того, щоб меблі Походила вдалою, необхідно спочатку зробити креслення . Це особливо важливо, коли задумані, наприклад, складаний стілець або крісло-качалка.
Вам знадобиться
 • - міліметрівка:
 • - альбомний аркуш;
 • - олівець;
 • - лінійка.
Інструкція
1
Зробіть ескіз майбутнього стільця. Він може бути схожий на ті, що продаються в магазині, або ж являти собою щось оригінальне. Подумайте, чи буде це складаний стілець або самий звичайний. Так само як необхідно вирішити заздалегідь, чи збираєтеся ви робити м'які сидіння і спинку або вони будуть з рейок.
2
Визначте розміри. Вам потрібно знати розміри сидіння, висоту і ширину спинки, висоту і товщину ніжок, а також відстань між ними. Для визначення приблизних розмірів можна взяти будь стілець і прикинути, наскільки його параметри відповідають тому, що ви хочете. Запишіть розміри, додавши або зменшивши потрібну кількість сантиметрів.
3
Креслення краще робити в натуральну величину відразу на міліметрівці. Якщо сидіння прямокутне, поставте крапку на перетині кромки з одного з товстих ліній. Відкладіть вправо ширину сидіння, а вниз - довжину. Від кінцевої точки ширини відкладіть вниз довжину сидіння і з'єднайте отримані точки, щоб вийшов прямокутник.
4
Сидіння може бути і в формі рівнобедрений трапеції. Тоді вам потрібно знати довжини її підстав. Відніміть від більшої відстані менше і розділіть отриману величину на 2. Поставте току на перетині кромки листа міліметрівки з товстою лінією. Відкладіть від неї ширину більшого підстави трапеції. З кінцевих точок проведіть перпендикуляри вниз, відкладіть на них довжину сидіння і з'єднайте кінцеві точки. Від перпендикулярів по нижній лінії відкладіть величину, рівну половині різниці підстав. З'єднайте отримані точки з кінцями верхньої лінії. Якщо потрібно, скруглите кути.
5
Точно таким же чином побудуйте спинку. Спочатку накресліть прямокутник, відповідний її ширині і висоті. Потім надайте спинці необхідну форму. Вона може бути овальної, трапецієподібної, квадратної - словом, такий, як вам хочеться. Краще побудувати її спочатку на папері, щоб була можливість скорегувати. Якщо ви припускаєте прикрасити спинку різьбленням, її можна не наносити в деталях, а просто позначити місце.
6
Накресліть ніжки У складного стільця одна пара з'єднана зі спинкою і є як би її продовженням. Уявіть собі, що стоїть до вас боком стілець вписаний в прямокутник, сторона якого дорівнює довжині сидіння, а спинка разом з парою з'єднаних з нею ніжок являє собою діагональ. Обчисліть довжину цієї діагоналі і накресліть ніжку разом з рейкою, до якої кріпиться спинка. Визначте також їх товщину. Накресліть цю деталь і проставте розміри.
7
Обчисліть розміри поперечних рейок, до яких кріпиться спинка. Вони рівні ширині спинки, плюс вiдстань не кріплення. Вичертите спинку разом цією парою ніжок. У вас вийде прямокутник, довга сторона якого дорівнює довжині ніжки разом з висотою спинки, а ширина - ширині спинки, плюс товщина рейок, плюс відстань на кріплення.
8
Вичертите стілець в профіль. Накресліть прямокутник, коротка сторона якого дорівнює ширині сидіння, а діагональ - спинці разом з ніжкою. Позначте на кресленні місця кріплення сидіння і другої пари ніжок. Вони кріпляться на відстані приблизно 1/3 висоти спинки. Зобразіть другу пару ніжок і обчисліть їх розмір. Кут між цією парою і спинкою становить близько 60 °.
Необхідність в доладному столику виникає досить часто. Це й зрозуміло - область його застосування досить широка. Такий столик зручно брати з собою на дачу, на пікнік, на риболовлю чи на пляж. Будинки столика теж завжди знайдеться застосування. Можна взяти його на балкон і поставити на нього ноутбук. А можна з комфортом влаштуватися перед телевізором і, завдяки столика, чашка кави завжди буде у вас під рукою. Для того щоб зробити складаний столик не знадобиться спеціальних знань і умінь. Зробити це може практично будь-хто.
Вам знадобиться
 • - фанера товщиною 10 мм;
 • - брус 20х40;
 • - цвяхи;
 • - болти з гайками;
 • - електричний лобзик;
 • - дриль зі свердлами 12 і 6 мм;
 • - молоток;
 • - стара розкладачка;
 • - лист пластмаси ;
 • - ножівка по металу;
 • - двосторонній скотч;
 • - пластикові куточки або більші затискачі для паперу;
 • - утеплювач для труб діаметром 2 см;
 • - наждачний папір;
 • - фарба;
 • - кисть
Інструкція
1
Візьміть фанеру і випиляєте з неї дві однакові частини для стільниці.
2
Зробіть ніжки Виготовте з бруса чотири ніжки. Висвердлите в кожній ніжці по два отвори діаметром 6 мм і зробіть вибірку під поглиблення головки болта. При цьому слід врахувати, що посадка для головок болтів повинна бути обрана дзеркально. Тоді болти кожної ніжки будуть входити з зовнішнього боку столу.
3
Виготовте чотири поперечини і просвердлите в них отвори за аналогією з отворами в ніжках столика.
4
Зробіть поперечини, що з'єднують ніжки.
5
Обробіть поперечини і ніжки столика морилкою.
6
Прикріпіть деталі стільниці до поперечин за допомогою цвяхів.
7
Прикріпіть з'єднувальні поперечини. Ваш столик готовий. Однак це не єдиний спосіб. Є альтернатива.
8
Виберіть і придбайте лист пластику. Товщина пластика повинна бути не менше 1 мм. Тоді ваш столик зможе витримати 2-3 кілограми вантажу. При цьому, пластик повинен добре гнутися.
9
Візьміть стару розкладачку і розберіть її. Демонтуйте всі гвинти, пружини, дужки і тканину.
10
Відпиляєте від розкладачки один сегмент за допомогою ножівки.
11
Зніміть стару фарбу з каркаса розкладачки за допомогою наждачного паперу.
12
Пофарбуйте розкладачку фарбою і дайте їй просохнути.
13
Зробіть кріплення для пластікаПластік може кріпитися до каркаса або за допомогою великих затискачів для паперу, або за допомогою пластикових куточків. Другий варіант є більш надійним. Прикріпіть пластикові куточки до каркаса розкладачки за допомогою двостороннього скотча. Кріпити їх слід таким чином, щоб вони впиралися в труби каркаса і служили розпірками. У цьому випадку пластик буде добре тримати форму при будь-якому нахилі спинки і не буде «їздити» з боку в бік.
14
Візьміть утеплювач і відріжте від нього шматки потрібної довжини. Зробіть надріз з одного боку кожного шматка і надіньте на ніжки вашого столика.