Як тренувати уважність.

Уважність - це якість, що характеризує здатність людини зосереджуватися, не відволікаючись на чомусь конкретному, будь то робота, твір мистецтва, дискусія і т.д. Легко зрозуміти, що така людина має суттєві переваги, адже він, як правило, легко втягується в роботу, часто помічає деталі і дрібниці, які вислизнули від погляду інших. Як же тренувати спостережливість?
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся зрозуміти, за яких умов ви проявляєте уважність, а за яких, відповідно, її втрачаєте? Тобто які фактори можуть допомогти вам підвищити концентрацію, а які, навпаки, перешкодити. Адже всі люди різні. Одному допомагає зосередитися неголосна мелодійна музика, іншого відволікає навіть самий тихий сторонній звук.
2
Не намагайтеся «обійняти неосяжне», тобто робити відразу кілька справ! Скажений ритм сучасного життя часом змушують людину так чинити. В результаті, він не може по-справжньому зосередитися ні на одній справі. Його втомлений мозок не в силах обробити надто велику інформацію. Про яку уважності тут взагалі можна говорити? Тому візьміть за правило: сосредотачивайте увагу тільки на одній справі! І постарайтеся думати тільки про нього, ні на що не відволікаючись.
3
Ви «сова» або «жайворонок»? Якщо у вас найвища працездатність з ранку, намагайтеся робити найважливіші справи, що вимагають максимальної уваги і концентрації, саме в цей час. Якщо ж спокійно можете засидітися далеко за північ, відповідно, краще перенесіть такі заняття на вечірні години.
4
Не забувайте про самонавіюванні. Існує безліч досить ефективних методик, які допомагають навчитися підвищувати концентрацію та увагу. Перш за все, шляхом максимального заспокоєння, розслабленості, в результаті чого всі сторонні думки, що заважають зосередитися, покинуть вашу голову. І ви зможете спокійно обдумати, як краще виконати поставлене завдання.
5
Поліпшити уважність можна, складаючи докладні плани. Багатьох людей дратують педанти, кожен крок яких буквально розписаний. Проте продумування і запис плану на найближчий день, кілька днів і т.д. може дуже ефективно допомогти вам у тренуванні цієї якості. Особливо, якщо ви спробуєте неухильно дотримуватися його.
6
Намагайтеся тренувати пам'ять. Хороша пам'ять також сприяє уважності. Адже вам тоді не доведеться довго і болісно напружуватися, намагаючись пригадати якусь необхідну інформацію. Отже, це не відверне вашу увагу від тієї справи, якою ви зараз зайняті.