Як зняти Кранбукса.

Одним з найбільш слабких схильних поломок місць будь-якого побутового змішувача або водяного крана є його запірний механізм, званий також Кранбукса. Навіть одержали широке поширення вентилі з керамічними засувками часто виходять з ладу. Тому для здійснення ремонту несправного крана зазвичай достатньо просто зняти Кранбукса і встановити нову.
Вам знадобиться
  • - розвідний ключ;
  • - плоска і хрестова викрутки.
Інструкція
1
Перекрийте подачу води в гілку водяній розводки, живильної пристрій з краном, обраним для демонтажу кранбукси. Скористайтеся запірною арматурою, яка відділяє локальну розводку від загальної системи водопостачання. В квартирах запірна арматура знаходиться, як правило, поруч з центральним стояком - системою труб, що проходять вертикально через всю будівлю.
2
Зніміть верхню кришку маховика, закріпленого на Кранбукса. Це необхідно для здійснення подальшого демонтажу самого маховика, так як під кришкою зазвичай знаходиться фіксуючий гвинт. Метод зняття кришки залежить від її конструкції. Як правило, її досить підчепити тонким ножем і потягнути вгору. Іноді кришка може бути закріплена за допомогою нарізного сполучення. В цьому випадку відверніть її.
3
Демонтуйте маховик. Виверніть гвинт, що фіксує його на Кранбукса. Потягніть маховик на себе.
4
Зніміть Кранбукса . Візьміть розвідний ключ і встановіть потрібний розчин його губок або підберіть звичайний ключ відповідного розміру. Акуратно вигвинтите Кранбукса з корпусу пристрою, в якому вона закріплена. Викручування виробляєте по напрямку руху проти годинникової стрелкі.Осмотріте внутрішню частину гнізда пристрою, в якому була закріплена кранбукса. Перевірте, чи не залишилися там гумові прокладки або манжети. Якщо це так, зробіть їх видалення за допомогою відповідного інструменту.
Корисна порада
Для того щоб переконатися в повному відключенні води перед демонтажем кранбукси, відкрийте будь-якої кран, що належить тій же гілці розводки, що і пристрій, в якому вона встановлена. Якщо кранбукса знімається з побутового крана або змішувача, просто відкрийте його. Потім перекрийте воду за допомогою запірної арматури. Переконайтеся в тому, що вода більше не тече з відкритого раніше крана.