Як зібрати висувний ящик. Як зібрати трифазний ящик.

Висувні ящики широко використовуються як у побуті, так і в офісних варіантах меблів. На відміну від полиць, висувні ящики дозволяють побачити відразу весь свій вміст і позбавляють вас від необхідності зайвий раз нахилятися для того щоб побачити, що лежить в глибині шафи. Конструкція дерев'яних висувних ящиків досить проста. При наявності деякого досвіду в поводженні з деревиною виготовити висувний ящик цілком можливо самостійно.
Вам знадобиться
 • - деревообробний верстат;
 • - дерев'яна дошка;
 • - фанера;
 • - декоративна планка;
 • - клей;
 • - кутник;
 • - фінішні цвяхи;
 • - шурупи;
 • - фурнітура.
Інструкція
1
Розрахуйте розміри ящика. Підберіть підходящу фурнітуру. Підготуйте деталі ящика відповідно до обраних розмірами.
2
Зробіть пази потрібної глибини і ширини в бічних і передній стінках ящика за допомогою деревообробного верстата.
3
Обріжте задню стінку ящика по заданих розмірах, використовуючи деревообробний верстат.
4
Виріжте фальци на торцях бічних стінок ящика.
5
Для складання ящика необхідно нанести клей на торці передньої стінки ящика, а також на передні фальци його бічних стінок. З'єднайте передня стінку ящика з його боковинами за допомогою фінішних цвяхів. Нанесіть клей на нижню кромку і торці задньої стінки ящика. Обробіть клеєм задні фальци бічних стінок. Встановіть задню стінку ящика таким чином, щоб вона була на одному рівні з його бічними стінками. З'єднайте задню стінку з бічними за допомогою цвяхів. Перевірте кути ящика за допомогою косинця - вони повинні бути прямими. Зафіксуйте задню стінку ящика з його днищем за допомогою цвяхів.
6
Прикріпіть декоративний фасад. Для цього висвердлите із зворотного боку передньої панелі ящика чотири отвори під шурупи. Отвори слід розташувати поруч з внутрішніми кутами ящика. Закріпіть декоративний фасад на передньої стінки ящика за допомогою шурупів.
7
Встановіть напрямні на ящик таким чином, щоб ролики розташувалися біля задньої стінки ящика. Закріпіть напрямні за допомогою шурупів, що входять у комплект.
8
Встановіть напрямні в тумбу/шафу. Розташуйте направляючу в тумбі під прямим кутом до фасаду. При цьому ролик направляючої повинен розташовуватися спереду. Відрегулюйте напрямну і закріпіть її в тумбі за допомогою шурупів. Ваш висувний ящик готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5RPRG-dAYjY
Корисна порада
При виготовленні висувних ящиків дуже важливо стежити за тим, щоб суміжні стінки ящика знаходилися строго під прямим кутом один до одного і до днища. В іншому випадку скриньку не буде функціоніровать.Следует врахувати, що чим більше розміри ящика, тим товщі повинні бути деревина і фанера, застосовувані для його виготовлення.
Мабуть, немає в будинку такого приміщення де б не використовувалися висувні ящики . Цей тип ящиків є надзвичайно популярним і знаходить своє застосування і у ванній кімнаті, і на кухні, і в спальні і у вітальні. Виготовити та встановити висувний ящик своїми руками зовсім не так складно, як здається. І це цілком під силу практично будь-якому господареві.
Вам знадобиться
 • - доріжка для санчат висувного ящика;
 • - викрутка;
 • - дриль;
 • - шурупи;
 • - задній кронштейн ;
 • - рейсмус;
 • - оздоблювальні цвяхи;
 • - струбцини;
 • - клей;
 • - дротяні цвяхи.
Інструкція
1
Встановіть доріжку для санчат висувного ящика. Залежно від конструкції ящика, доріжка може спиратися на задню панель і передню раму або кріпитися до стаціонарної полиці. У першому випадку санчата встановлюються за допомогою спеціального заднього кронштейна, що входить в комплект.
2
Виміряйте величину отвору і випиляєте необхідні заготовки. Намітьте і прокреслите за допомогою рейсмуса контури канавок паза на внутрішній стороні передньої і бічних панелей. Канавки повинні проходити на відстані 0,6 см від нижнього краю. Їх ширина повинна становити 1/4 дюйма.
3
Виріжте пази уздовж накресленого контуру за допомогою фрези і прямого різця. Глибина пазів повинна становити 0,6 см.
4
Стягніть заготовки за допомогою струбцин і акуратно склейте їх. При цьому задня і передня стінки ящика повинні опинитися між боковинами. Верхні краї всіх деталей повинні бути на одному рівні. Місця з'єднання деталей зміцните за допомогою оздоблювальних цвяхів.
5
Дайте клею просохнути і після цього зніміть струбцини. Вставте дно ящика таким чином, щоб воно повністю увійшло в канавки пазів. На пази і дно ящика наносити клей не рекомендується.
6
З'єднайте дно ящика з його задньою панеллю за допомогою дротяних цвяхів. Цвяхи повинні розташовуватися один від одного на відстані в 10 см.
7
Прикріпіть лицьову накладку на передню стінку ящика таким чином, щоб вона виступала на 2,5 см знизу і на 1,3 см з боків. Лицьова накладка кріпиться до передньої стінки за допомогою шурупів, які вкручуються зсередини ящика.
8
Переверніть ящик і прокреслите осьову лінію від задньої до передньої панелі. Дана лінія повинна розбивати дно ящика на дві рівні частини.
9
Прикріпіть санчата до дна ящика по зазначеній осьової лінії. Санчата кріпляться за допомогою двох шурупів. Перший шуруп угвинчується крізь дно ящика в його задню панель, другий - по діагоналі в передню панель.
10
Вирівняйте санчата по жолобку і протолкніте ящик вперед, щоб жолобок і санчата замкнулися.