Як спаяти поліпропілен.

Завдяки своїм технологічним якостям, полімерний матеріал поліпропілен має дуже широкий спектр застосування. Однією з основних областей застосування поліпропілен а є будівництво. На сьогоднішній день труби і деталі трубопроводів з поліпропілен а отримали досить широке поширення. Пайка труб з поліпропілен а вимагає певних навичок і устаткування. Але при наявності спеціального зварювального апарату ви цілком можете спробувати спаяти поліпропілен самостійно.
Вам знадобиться
  • - електрозварювальний апарат для поліфузной зварювання;
  • - насадки різного діаметра;
  • - спеціальні ножиці для різання поліпропіленових труб;
  • - маркер.
Інструкція
1
Встановіть насадку необхідного діаметра на зварювальний апарат.
2
Встановіть терморегулятор зварювальної машини на температуру 260-270 градусів. Розігрійте зварювальний апарат до зазначеної температури.
3
Ретельно відміряйте і акуратно відріжте необхідний шматок поліпропілен овой труби за допомогою спеціальних ножиць. Акуратно видаліть всі задирки з кінців труби.
4
Позначте на трубі відстань, рівну глибині входу поліпропілен овой труби в муфту фітинга. Слід врахувати, що проміжок між відповідним виступом фитинга і торцем труби повинен складати як мінімум 1 мм. Це запобіжить звуження проходу труби в місці стиковки.
5
Позначте на поверхні фітинга і труби місце їх з'єднання. Це дозволить уникнути перекосу в радіальному напрямку при з'єднання цих елементів.
6
Насадите на розігрітий зварювальний апарат трубу і фітінг. Слід врахувати, що розігрів цих елементів повинен проводитися одночасно. Слідкуйте за тим, щоб фитинг і труба прилягали досить щільно до насадки зварювального апарату. Для забезпечення міцного з'єднання нещільно прилеглі елементи необхідно замінити.
7
Після доведення температури фитинга і труби до потрібного значення з'єднайте елементи між собою, орієнтуючись на зроблені раніше мітки. Осадіть одну деталь в іншу, уникаючи при цьому їх обертання. Постійно контролюйте перекіс як в радіальному, так і в осьовому напрямках. Зафіксуйте сполучаються елементи до моменту їх повного застигання. Орієнтовний час застигання зварювального шва - 15-35 секунд.
Корисна порада
Якщо у вас немає спеціальних ножиць, для різання поліпропілену можна скористатися електричним лобзиком або ножівкою. Після твори розпилу не забудьте видалити задирки і залишилася дрібну стружку.