Як закріпити ванну. Як закріпити залізну ванну.

Ванна - найголовніший атрибут ванної кімнати. І, незважаючи на появу душових кабін, ванни міцно «засіли» в наших квартирах, змінилися лише матеріали, з яких їх роблять. Якщо ваша ванна порядком зносилася, і ви хочете її замінити, то наші поради щодо її правильному встановленні вам будуть як не можна до речі.
Інструкція
1
Спочатку розберемося з матеріалом, з якого зроблена ванна, від цього залежатимуть ваші подальші дії щодо її закріпленню на місці.
2
Якщо ванна чавунна, то її незаперечною перевагою є довговічність, також вона довго тримає тепло. Однак вона неймовірно важка і не всякий підлогу її може витримати, тому для неї доцільно спорудити подіум.
3
Якщо ванна сталева, то вона набагато легше, дешевше, її простіше встановити, але й термін її служби менше, ніж у чавунної. До істотних недоліків такої ванни відноситься шум, який видає вода, коли ви її набираєте. Його можуть чути навіть ваші сусіди. Тому перед установкою її необхідно обмазати із зовнішнього боку шпаклівкою. Вона буде глушити звуки і допоможе сталевий ванні довше тримати тепло. Також сталева ванна швидше втрачає свій привабливий зовнішній вигляд: з неї легко злітає емаль.
4
Ще один матеріал, з якого роблять ванни - це акрил. Ці ванни дуже зручні, красиві, чи не слизькі і добре тримають тепло. Але головний їхній недолік - низька міцність. Як би не хвалили виробники акрилові ванни, бували випадки, коли така ванна просто не витримувала ваги огрядного людини і її ніжки продавлювалося всередину.
5
Найчастіше ванни ставляться на ніжках. Але проблема в тому, що якщо ви просто поставите її на підлогу, то під час прийняття ванни вона буде гойдатися, що не дуже приємно. Який же вихід з цього може бути? У випадку з чавунною ванною, спорудити подіум на місці, де вона стоятиме, з таким розрахунком, щоб ніжки ванни залишалися на підлозі, а подіум підтримував тільки дно. Подіум споруджують з цегли і вирівнюють за допомогою бульбашкового рівня. Потім встановіть разом з помічником ванну на подіум і при необхідності відрегулюйте висоту ніжок, зробити це буде легше, так як тепер ванна спирається не на них, а на подіум.
6
Загальні ж принципи установки і закріплення ванни наступні: * Покладіть ванну на один бік і змонтуйте зовні переливну трубу на випадок переповнення ванни, а в дні ванни випуск; * З'єднайте підлоговий сифон з випуском та переливом ванни; * Тепер приєднайте до ванній ніжки і поставте ванну так, щоб патрубок сифона вставився в трубу каналізації. * Присуньте ванну впритул до стінок * Стик сифона і водостоку зачеканьте; * Під ніжки ванни підкладіть дерев'яні пластинки, щоб ванна встановилася з невеликим нахилом у бік зливу, інакше у вас постійно буде накопичуватися вода всередині ванни; * Коли ванна буде надійно закріплена і відрегульована висота, необхідно закласти щілини між ботами ванній і стінами за допомогою цементу або замазки. Поверх герметизуючого шару краще покласти керамічний бортик.
7
Після установки ванну закривають гіпсокартоном поверх якого кладуть кахельну плитку, або пластиковим екраном.
Встановити сталеву ванну для деяких домашніх майстрів задача досить складна. Певні труднощі виникають у зв'язку з її кріпленням на підлозі ванної кімнати. Адже якщо не дотримуватися правил установки, ваша сантехніка буде "їздити" по підлозі і вільно бовтатися.
Вам знадобиться
  • ванна;
  • монтажна піна;
  • підручні будівельні матеріали
Інструкція
1
Перед засадам установки обов'язково ознайомтесь з інструкцією. Як правило, в комплекті з ванною йдуть ніжки, які можна спокійно розмістити під передньою і задньою частиною ємності. Причому способи їх кріплення досить різноманітні. Можна це робити за допомогою болтів, липучок або спеціально додається підставки, зазвичай напівкруглої форми. І на це варто звернути особливу увагу, адже від того, якого типу у вас представлений кріплення, залежить спосіб установки ванни. Так, наприклад, при закріпленні ємності болтами або за допомогою приклеювання сама ванна повинна лежати на боці днищем до стіни. І тільки після установки кріплень її можна поставити так, як вона повинна знаходитися. Якщо ж до вашої ванні додавалися ніжки у вигляді "лавки", то для початку потрібно поставити їх, а потім вже на них встановити основну чашу.
2
Ще один варіант, за допомогою якого можна надійно закріпити ванну на підлозі, - це використання монтажної піни. Перед тим як почати безпосередньо роботи по установці, вирівняйте ємність по бічних площинах. Фахівці рекомендують робити це з використанням рівня - результат буде більш коректний. В результаті ванна повинна стояти паралельно підлозі, що забезпечить правильну експлуатацію та допоможе зробити рівну укладання облицювання. Робити якісь додаткові ухили для зливу води не потрібно, тому що зазвичай виробники вже закладають цей параметр при литві ванній.
3
Відрегулювати встановлену конструкцію ви можете за допомогою додаткових підкладок. Ними може служити підручний будівельний матеріал, такий, як наприклад, метал, камінь, цегла. Це ідеальний варіант з тієї простої причини, що жоден з цих матеріалів не схильний на усадки, ні гниття. Встановлювати їх потрібно безпосередньо під днище, таким чином, щоб відстань між ними і металом ємності залишалося приблизно 2-3 сантиметри. Також залиште зазор, розміром приблизно 1 см. Після наповніть ванну водою і ізолюйте стики монтажною піною по периметру, де чаша примикає до стін, а також в місцях кріплення ніжок і в зазорах додаткових підкладок. Фахівці рекомендують наповнювати ванну водою перед використанням піни для того, щоб не змістилися початкові установки.
4
Тепер залиште ванну на 4-5 годин для того, щоб піна застигла. Потім злийте воду, і ваша ванна буде готова до подальшого використання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hKQCRRzZwwE