Як видалити пень дерева. Як видалити пеньки від дерев.

Після спилювання дерева залишається пень, який, як правило, псує вигляд всього садової ділянки. У деяких випадках пні можна використовувати в декоративних цілях, але зазвичай від них доводиться позбавлятися. Існує кілька способів видалення пня з ділянки, які розрізняються за часом, трудових і фінансових витрат.
Вам знадобиться
  • - селітра;
  • - сіль;
  • - дриль;
  • - пила;
  • - машина для видалення пнів;
  • - розчин окисляє речовини;
  • - лом.
Інструкція
1
Видалити пень дерева можна хімічним способом. Для цього на зрізі висвердлите отвір, засипте в нього натрієву або калійну селітру. Укрийте пень плівкою, щоб дощ не розмив її. Прискорити процес видалення пня селітрою можна, зробивши концентрований розчин і постійно заливаючи його в пень довгий час. При нагріванні селітра виділяє кисень. Тому коли пень весь просочиться селітрою і висохне, його підпалюють. Таким чином, пень повністю вигорає, навіть та частина, яка знаходиться в землі.
2
Спосіб видалення пня селітрою не можна використовувати, якщо садовий ділянка розташовується на торф'яних ґрунтах. Це може призвести до займання торфу, який складно гасити. У такому випадку посипте пень крупною сіллю. Сіль оживляти його, зруйнувавши деревину. Через рік пень буде трухою, але грунт може постраждати - Не застосовуйте цей метод, якщо ділянка, де знаходиться пень, буде використовуватися для вирощування рослин. Видаляти пень сіллю можна тільки для розчищення ділянки для будівництва.
3
Набагато швидше і ефективніше вирішити завдання видалення пня механічними способами. Найшвидший і легкий метод - замовити спеціальну машину для рубки пнів. Через кілька хвилин пень перетвориться на купу трісок. Зазвичай такі машини є у садових товариств, куди можна звернутися, щоб за помірну плату видалити пень. Також можна замовити послуги спеціальних компаній, які за допомогою професійних інструментів, лебідок, анкерного бура, домкратів та іншої техніки видалять пень.
4
Якщо ви не хочете витрачати гроші на видалення пня, спробуйте його викорчувати самостійно. Розкопати лопатою землю навколо, зробивши коло діаметром не більше півтора метрів. Сильним струменем води размойте землю, щоб здалися коріння. Гострою ножівкою зробіть два розпилу, видаливши відрізок пня до 10 сантиметрів. Починайте розгойдувати пень, для цього можна використовувати лом як важіль.
5
Якщо мета видалення пня - запобігти появі пагонів з нього, то спиляєте його дуже близько до землі. Дрилем висвердлите кілька отворів по окружності пня, через лійку залийте в них розчин якого-небудь окисляє речовини, наприклад, сульфату амонію. Отвори заліпите глиною. Кислота потрапить в деревину, перешкоджаючи появі пагонів.
Корисна порада
Віддалений пень не представляє ніякої цінності. Іноді можна використовувати незвичайні пні з хитро переплетеними коренями в декоративних цілях.