Як дізнатися кількість процесорів.

Сучасні процесори для настільних комп'ютерів налічують десятки, якщо не сотні моделей. Тому заплутатися серед розмаїття процесорів досить легко. Якщо у вас немає можливості витягнути процесор з системного блоку і подивитися його маркування, є кілька способів дізнатися кількість ядер та інші характеристики.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Візьміть документацію від комп'ютера. Підійде гарантійний талон або інструкція - будь-який документ, де є повний перелік комплектуючих комп'ютера. Пошукайте пункт, де записаний процесор. Якщо процесор AMD, то про його кількість ядер судять за поєднанням символу Х і цифри. Наприклад, Х2 означає, що процесор двоядерний. Якщо процесор фірми Intel, то про кількість ядер кажуть слова Core 2 Duo, Dual (двоядерні), Quad (чотириядерні), а також цифра після букви i.
2
Зайдіть в BIOS материнської плати, в розділ Standard CMOS Features або Advanced BIOS Features (залежить від версії BIOS). Там вказується модель процесора, його частота, розмір кеша і так далі. Ви можете повністю переглянути всю цікаву інформацію в даній системі.
3
Запустіть утиліту DirectX («Пуск» -> «Виконати» -> dxdiag -> натиснути Enter). На основній вкладці програми у відповідному рядку буде вказано повну назву процесора. Зайдіть в «Диспетчер пристроїв». Знайдіть у списку комплектуючих пункт, що стосується процесору, і розкрийте напис. Кількість ядер процесора відповідає кількості рядків з його назвою.
4
Запустіть «Диспетчер пристроїв» (правою кнопкою миші по «Панелі задач» -> запустити «Диспетчер завдань»). На вкладці "Швидкодія" порахуйте кількість однакових полів - воно буде вказувати на кількість ядер процесора. Процесор - центральна ланка комп'ютера. Характеристики процесора є важливими показниками швидкодії всього комп'ютера. Проте варто враховувати, що комп'ютер складається з цілого набору комплектуючих, і всі вони впливають на його швидкодію, тому в повній мірі не можна сказати, що процесор є найважливішою складовою частиною комп'ютера.