Як розрахувати плитку. Як вирахувати плитку у ванній.

В ремонті не буває дрібниць. Все потрібно продумувати на 1 крок вперед. Якщо вам необхідно купити плитку, то правильний розрахунок її кількості дозволить вам заощадити гроші і час, які ні в кого не зайві. Існує кілька способів розрахунку кахельної плитки, розглянемо найпростіші.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно розрахувати кількість плиток для підлогового кахлю, то використовуйте спосіб визначення по площі оклеиваемой поверхні. Для цього вам необхідно обчислити загальну площу, вимірявши довжину і ширину і перемноживши їх один на одного. Наприклад, ширина 170 см, довжина 150 см. Виходить 2,55 м2. Тепер розрахуйте площа 1 плитки. Оскільки розміри різні, вам необхідно дізнатися розміри сподобалася вам плитки. Припустимо плитка 25 * 25 см. Перемножуємо і отримуємо площа однієї плитки, рівну 0,0625 м. Тепер просто розділимо площу поверхні на площу плитки і отримаємо 2,55/0,0625 = 40,8 плиток. Тепер округлимо до цілого числа, виходить 41 плитка. До цієї кількості додайте 10% на можливий бій і обрізання. В результаті у нас вийде 41 + 0,1 * 41 = 45,1 плитка.
2
Спосіб, більш підходящий для настінної плитки, трохи інший. Він передбачає розрахунок матеріалу на кожну стіну. Для цього потрібно виміряти довжину стін в метрах, щоб визначити периметр ванної. Отриману цифру розділіть на ширину плитки і результат округліть до цілого числа. Потім висоту стін розділіть на довжину плитки і також округлятимете. Перемножте отримані цифри. Якщо площа обклеюється плиткою не суцільна, то потрібно зробити поправку на прорізи. Для цього потрібно відняти з отриманої цифри площа прорізу, розділену на площу плитки. При такому способі розрахунку запас можна розрахувати виходячи з цифри 5%, так як при цьому способі розрахунок кількості цілих плиток більш точний.
3
Для розрахунку кількості бордюрів розрахуйте периметр оброблюваної поверхні, по якому буде прокладена плитка, і розділіть на ширину плитки.
Корисна порада
Майте на увазі, що якщо ви візьмете багато зайвої плитки, продавець її не візьме, так як повернути ви можете тільки товар поганої якості.