Як дізнатися, що у кота глисти. Як визначити чи кошеня глисти.

Купуючи домашнього вихованця, не всі виявляються готові до того, що їх очікує. Тварини, як і людина, мають своїм характером, можуть змінювати настрій, уподобання. І так само, як і люди, вони хворіють. Складність полягає в тому, що далеко не завжди людина здатна розпізнати хворобу вчасно, адже багато симптоми проявляються далеко не відразу, а повідомити про своє нездужання так, щоб господар зрозумів, тварини можуть не завжди.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що точно виявити наявність глистів може тільки ветеринарний лікар. Так як далеко не всі види цих паразитів активно себе проявляють, важливо виділити час для профілактичних оглядів. Про наявність в кишечнику паразитів дозволяє зробити висновок аналіз калу, паркан якого вам доведеться робити вдома. Однак існують різновиди гельмінтів, яйця яких в калі не присутні, тому в будь-якому випадку рекомендується регулярна дегельминтизация. Іноді в калі виявляють не яйця, а самі паразити - круглі черв'яки, що нагадують спагетті і досягають у довжину від 5 до 10 см. Їх ви можете побачити самостійно, не звертаючись в клініку. Також вони містяться в блювоті тварини. Але навіть наявність одного виду паразитів не виключає появи інших, тому обстеження знадобиться в будь-якому випадку.
2
Уважно стежте за поведінкою дорослих кішок. Запідозрити наявність у них глистів можна по появі таких симптомів, як витирання попи, роздратування ануса, постійне покусування області в корені хвоста. При цьому існує помилка, що глисти обов'язково викликають зниження або, навпаки, підвищення апетиту. Це зовсім необов'язково, і ваш вихованець може продовжувати харчуватися у звичному режимі, навіть будучи заражений гельмінтами.
3
Особливо ретельно слід спостерігати за кошенятами. Для них глисти набагато більш небезпечні, ніж для дорослих особин, і можуть призвести до серйозного захворювання або навіть до летального результату. Заражені кошенята часто ослаблені і відстають у розвитку. Виснаження, млявість, ознаки апатії і відсутність інтересу до їжі, все це є серйозним сигналом для того, щоб звернутися до лікаря.
4
Зверніть увагу, що маленькі діти і тварини нерідко заражаються одними і тими ж паразитами. Тому якщо у когось із них виявлені глисти , необхідно відразу ж перевірити інших.