Як зробити сильний магніт. Постійний магніт своїми руками.

Люди вперше зіткнулися з магнітами в глибоку давнину. Дуже швидко природні магніти (шматки магнітного залізняку) перестали задовольняти потреби людства. Тоді з'явилися перші технології виготовлення штучних магнітів. З тих пір ці технології зробили крок далеко вперед.
Інструкція
1
Усі матеріали, здатні до намагнічування, діляться на магнітотверді і магнитомягкие. Різниця між ними в тому, що магнитомягкие матеріали швидко втрачають свої магнітні властивості, в той час як магнітотверді зберігають їх досить довго.
2
Достатньо кілька разів провести залізним брусочком по сильному магніту, щоб він і сам Намагнітити. Якщо кілька разів швидко відкрити і закрити залізні ножиці, вони почнуть притягувати голки або залізні ошурки. Цим ефектом можна скористатися, якщо голка впала у вузьку щілину, а постійного магніту, щоб дістати її, під рукою немає.
3
Постійний магніт, виготовлений шляхом намагнічування звичайного заліза, зберігає свої властивості недовго. Досить вдарити їм про тверду поверхню або нагріти вище 60 градусів, щоб він знову розмагнітився.
4
Різні добавки до заліза, що перетворюють його в сталь, можуть сильно змінити і його магнітні властивості. Сталь, здатна до загартування, є магнітотвердих матеріалом і може стати основою для сильного магніту. Із загартованої сталі роблять напилки, полотна ножівок і т.д. Нержавіюча сталь, з якої роблять кухонне начиння і столові прилади, не піддається ні загартуванню, ні намагничиванию.
5
У домашніх умовах постійний магніт можна зробити із загартованої сталі за допомогою котушки індуктивності. Котушка повинна бути таких розмірів, щоб заготовка для магніту повністю помістилася всередині неї. Якщо ви використовуєте струм від електромережі, то щоб уникнути короткого замикання обов'язково включите в схему плавкий запобіжник.
6
Крім заліза, в промисловому виготовленні постійних магнітів використовуються і інші матеріали, наприклад, альнико - сплав алюмінію, нікелю і кобальту. Але найчастіше застосовуються ферити - пресована суміш порошку оксидів заліза з різними добавками. Ферритні магнітів на стадії створення можна надати майже будь-яку форму, вони дешеві у виробництві і зручні у використанні.
7
Сила магніту вимірюється приладами, що носять назву магнітометрів. Найсильнішими вважаються магніти, виготовлені з спеченной суміші заліза, бору та рідкого елементу неодиму. Щоб розділити два невеликих магніту з цього матеріалу, може знадобитися вага до 150 кілограмів.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили виготовити постійний магніт у себе вдома, дотримуйтесь техніку безпеки при роботі з електрикою. Пам'ятайте, що струм високої напруги небезпечний для життя, а коротке замикання може призвести до пожежі.
Зробити невеликий магніт не так вже й складно. Найбільш доступними і цікавими для домашнього використання будуть магніт и, зроблені у вигляді невеликих фоторамок. Рамки можуть бути будь-яких форм і розмірів і пофарбовані в будь-які кольори. В якості основи для магніт ов можете використовувати сімейні фотографії, або якісь інші матеріали.
Вам знадобиться
  • Фарби та грунтовка, кисті, шпатель, рамки, невеликі магнітики, клей, електродриль.
Інструкція
1
Приготуйте невеликі рамки. Розберіть рамки і вийміть скло. Тепер видаліть підставку і підкладку, залиште тільки саму рамку. Далі візьміться за ґрунтовку рамки. За допомогою шпателя нанесіть невеликий шар грунтовки на поверхню рами. Спочатку розподіліть рівномірно один шар, а потім ще один. Зачекайте, поки грунтовка підсохне.
2
Після того, як ви прогрунтуете всі рамки, приступите до фарбування. Визначтеся, які кольори будете використовувати для ваших рамок.
3
Нанесіть фарбу на поверхню рамок, краще всього наносити фарбу в 2-3 шари. Так вона буде рівномірніше лягати. І дайте час кожному шару підсохнути. Як тільки ви пофарбуєте всі рамки, залиште їх на ніч, щоб повністю висохли.
4
Далі просвердлите за допомогою дриля по 2 отвори в кожній рамці (вгорі і внизу) в місцях кріплення магніт ів. За допомогою клею приклейте магніт и до рамки так, щоб клей заповнив отвір, найкраще скористайтеся спеціальним термоклеем.
5
Після того, як клей висохне, можете вставити в рамки фотографії або обрані вами теми і закрийте підкладкою зі зворотної сторони.