Як виростити ананас вдома.

Виростити ананас вдома стоїть просто заради експерименту. А раптом вийде? Адже для цього ніяких спеціальних пристосувань не потрібно: купили на вечірку ананас, а хвостик собі залишили. Саме з цього хвостика, що є розеткою плода, і можна виростити тропічна рослина у себе вдома.
Інструкція
1
Срежьте розетку з ананаса без м'якоті біля самої основи. Зріз обробіть спочатку розчином марганцівки, а потім присипте золою. Можна взяти пару таблеток активованого вугілля, розтовкти і використовувати замість золи. Залиште розетку на 5-6 годин, щоб зріз затягнувся.
2
За цей час приготуйте грунт і ємність для висаджування ананаса. На дно горщика покладіть дренаж, зверху насипте шар дерну, перепріли листя, торфу і піску в рівному співвідношенні. В центрі горщика зробіть ямку по діаметру розетки, набийте туди деревне вугілля, опустіть на нього розетку, з країв присипте землею. Зволожите землю, надіньте на горщик скляну або пластикову банку і поставте в тепле сонячне місце. Щоб розетка пустила коріння, температура повинна бути не нижче 25оС.
3
Коріння проростають повільно, приблизно через 2 місяці розетка вкорениться, і з'являться свіжі листя. Все це час банку або поліетиленовий пакет залишається на горщику. Знімати її потрібно лише через 2 місяці після появи перших листочків.
4
Якщо почнуть з'являтися бічні суцвіття, то їх можна вкорінювати аналогічним чином. Пересаджуйте ананас щорічно в горщик більшого об'єму, робити це потрібно вперевалку, намагаючись не турбувати кому землі. Пам'ятайте, що коріння у нього невеликі, тому максимальний обсяг горщика для дорослої ананаса - 4 літри.
5
Ананас дуже любить тепло, тому при температурі нижче 18оС гине. Влітку виносьте його на балкон, але якщо вночі стає прохолодно, то заносите назад. Поливати цю рослину потрібно теплою водою, в яку доданий лимонний сік. Не варто переволожити ананас, інакше коренева шийка може загнити. Раз в два тижні підгодовуйте рослина добривами для домашніх квітів. Кожного місяця поливайте його і розчином залізного купоросу (1 г на 10 літрів води).
6
Якщо ви правильно доглядаєте за ананасом, то через 3-4 роки він зацвіте. Щоб він швидше зацвів, потрібна стимуляція. Найкращий спосіб - заливати розчин ацетилену в саму розетку, в результаті чого квіткова стрілка з'явиться через 1-1,5 місяці.
Зверніть увагу
Вирощування ананаса будинку. У домашніх умовах ананас найпростіше виростити із чубчика (коронки), знятого з супліддя. При покупці ананасу треба звернути увагу не тільки на якість супліддя, але й на стан чубчика. Найголовніше - він не повинен бути проморожена.
Корисна порада
Отже, ви готові виростити у себе вдома ананас? Для початку невелике введення. Ананас - трав'яниста плодова рослина сімейства бромелієвих. Батьківщина його - напівпосушливі райони на північному сході Південної Америки. Відповідно, ананас - багаторічна, теплолюбна, світлолюбна і посухостійка рослина. Його лінійні листя з колючками по краях зібрані в розетку і в довжину досягають 90 см. Суцвіття на м'ясистої квітконіжці зібрано з густо і спірально розташованих на осі квіток.