Як вивести плями від марганцівки. Як вивести марганцівку з одягу.

Відмінне це речовина - відома всім марганцівка (КMnO4). Це не тільки ліки, що володіє сильними антимікробними і антисептичними властивостями, але і корисні речовини побутового призначення. Нею можна забарвити деревину, впоратися з хворобами городніх рослин, знезаразити воду з водойми, зробивши її безпечною для пиття. У марганцівки один недолік - вона бруднить все, з чим ні стикнеться: руки, одяг, посуд. Причому відмити її водою не вдається - доводиться вдаватися до сильніших засобам.
Вам знадобиться
  • простокваша, сироватка, оцтова кислота, харчова сода, гипосульфит, лимонна кислота, перекис водню, щавлева кислота, соляна кислота.
Інструкція
1
Видалення плям від марганцівки з рукСмочіте забруднене місце лимонною кислотою або протріть його шматочком лимона. Не витирайте і не мийте рук протягом 3-х-5-ти хвилин. Пляма марганцівки ісчезнет.Можно протерти пляма від марганцівки перекисом водню або оцтовою кислотою. Ефект буде аналогічним - руки стануть чистими.
2
Видалення плям з білою тканіРазведіте чайну ложку щавлевої кислоти в 100-150 грамах води. Нанесіть розчин на пляму, кілька хвилин почекайте і промийте забруднене місце теплою водой.Сделайте 10% -ний розчин гіпосульфіту (кристаллогидрата тіосульфату натрію Na2S2O3 • 5H2O). Змочіть їм забруднені місце, почекайте трохи і простягає в теплій воді.
3
Видалення плям з вовняних тканейПоскольку шерсть є органічним матеріалом, її не можна піддавати тривалому впливу кислот (лимонної, оцтової, щавлевої) і перекису водню. Тому спочатку спробуйте вивести пляму кисляком або сироваткою. Якщо цей засіб не допомогло, протріть пляму сумішшю оцтової кислоти і деревного спирту, тільки недовго, одразу ж промиваючи річ холодною водою.
4
Видалення плям марганцівки з посуду і полаЕті плями можна видаляти всіма наявними засобами (лимонної, щавлевої, оцтової, соляної (2% -ний розчин) кислотами, перекисом водню), однак починати резонно з звичайної харчової соди. Вже якщо вона не допомогла, тоді можна спробувати кислоти і перекис водорода.Еффектівним засобом є суміш рідкої перекису водню з лимонною кислотою. Протріть пляму змоченою в розчині губкою, почекайте 3-5 хвилин і протріть місце губкою, змоченою у воді. Пляма має зникнути.
Корисна порада
Видаляючи плями від марганцівки, слід мати на увазі, що чим більш свіжими вони є, тим легше від них позбутися. Тому видаляйте їх відразу, не відкладаючи цю роботу на інший час.