Як дізнатися серію панельного будинку. Як дізнатися планування квартири.

Панельні будинку почали зводитися в нашій країні 70-ті роки минулого століття, коли виникла ідея забезпечити кожну радянську сім'ю окремою квартирою. Будівництво повинно було вестися швидко, а житлу належало стати недорогим.
Інструкція
1
Панельне житлове будівництво характеризується попередніми виготовленням залізобетонних конструкцій, з яких потім за місцем збираються будинку потрібної поверховості. П'ятиповерхові панельні будинку , що не мають сміттєпроводів і ліфтів, але мають невеликі за плануванні квартири з прохідними кімнатами, маленькими кухнями та санвузлами, з темними вузькими коридорами, однозначно ставляться до серійним «хрущовках» 1-335 або К- 7. Правда, останнім часом від них почали поступово позбавлятися.
2
«брєжнівки» серії П-44 відрізняються більш високою поверховістю, комфортною плануванням, більшою житловою площею, присутністю ліфтів, більш якісними панельними конструкціями. На основі серії П-44 будуються сьогодні деякі панельні будинку модернізованих варіантів - П-44К, П-44-ТМ та ін. Максимальна висота будинків досягає 17 поверхів. Термін придатності такого будинку - 100 років.
3
Панельні вежі в 14 або 16 поверхів і одним під'їздом з більшою часткою ймовірності відносяться до серії II-68. Ці будинку будуються вже 30 років, мають підвищену шумо- і теплоізоляцією, тому затребувані і сьогодні. Крім того, в сучасному будівництві особливо популярні серії панельних будинків КОПЕ (блочно-панельні), І-155, що передбачають вільне планування квартир.
4
Для впевненості ви завжди можете звернутися до плану будови, який є в БТІ і Ростехінвентарізаціі (у деяких регіонах запит даного документа платний), а також подивитися власні документи на квартиру, зокрема в поверховому плані будови обов'язково є вказівка на серію панельного будинку .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BhyjG4_DWEk
Зверніть увагу
Низька собівартість і швидке виготовлення не могло не привести до недоліків панельних квартир, які багато росіян випробували на собі. Погана шумоізоляція, негерметичність швів між панельними конструкціями, внаслідок цього - низька теплоізоляція. Крім того, конструктивні особливості панельного домобудування виключала можливість перепланування, а сама планування квартир часто була неудобна.Серійное будівництво панельних будинків також призводило до зменшення термінів будівництва. Адже їх конструкції не доводилося перераховувати заново, погоджувати в різних інстанціях. Однак вдома ставали схожими один на одного, а міста - один на інший. Будівельні технології зробили крок далеко вперед. Сучасні серії панельних будинків розрізняються як за зовнішнім виглядом, так і по внутрішньому плануванню. Звичайно, дізнатися серію панельного будинку можна в його технічній документації, але можна просто уважно оглянути будинок.