Як виростити ківі. Як виростити ліану в будинку.

Цей смачний тропічний фрукт володіє хорошими смаковими якостями. Мало хто знає, що ківі можна виростити у себе вдома або в саду. Природно можливо це за певних умов.
Інструкція
1
Варіантів вирощування два: з насінини плода ківі, купленого в магазині, або з живців, куплених в розпліднику. Перший спосіб дозволить вам отримати рослина, але ось плодів від нього ви навряд чи дочекаєтеся. Пов'язано це з тим, що ківі - це тропічна ліана, яка розмножується дводомної. Тобто у неї є чоловічі і жіночі рослини. Розрізнити підлогу ліани за кольорами дуже важко. Тут потрібно бути досвідченим ботаникам. Але може статися, що вам пощастить, і з того насіння, яке зійде, виростуть різностатеві рослини. Краще звичайно купувати живці культурних рослин, вирощених в умовах вашого клімату. Вони гарантовано будуть цвісти і приносити урожай.
2
Почнемо з насіння. Виберіть в магазині найбільш стиглі, смачні плоди ківі. Вони повинні бути рівні, м'які, без вад, одним словом, кращі представники свого сорту. Вийміть насіння, а м'якоть з'їжте, щоб не пропадала. Тепер їх потрібно промити і висушити, виклавши на шар туалетного паперу. Потім підготуйте стерилізований пісок (його на відміну від грунту можна кип'ятити), перемішайте з насінням і поставте в холодильник в зону охолодженого м'яса на пару тижнів, щоб насіння стратифіковані.
3
Після двох тижнів, насіння з піском потрібно пролити рожевим розчином марганцівки і змішати зі стерильним же грунтом. Стерильність дозволить уникнути поразки молодих сходів пліснявими грибками. Грунт можете взяти готовий, призначений для тропічних ліан (пасифлори) і потримати на водяній бані протягом 2 годин. Після чого візьміть контейнер з отворами в дні, покладіть невеликий 4-5 см шар землі і посійте насіння ківі. Присипте їх землею і поставте на вікно в тепле місце.
4
Сходять насіння ківі швидко і дуже дружно. Тепер головне не давати землі пересихати. Зволожуйте насіння через піддон.
5
Коли рослини досягнуть 10-12 см. Настане пора їх пересаджувати в окремі ємності, інакше вони пригальмують в розвитку. Оскільки корені у ківі містяться у верхньому шарі землі, то краще вибирати широкі неглибокі горщики. Влітку виносьте їх на балкон, а краще, відвезіть на дачу, нехай вони набираються сил. Ці фруктові ліани не дуже полюбляють яскраве сонце, тому ставте їх в півтінь.
6
Якщо у вашій географічній зоні теплий клімат, то ліани можна висаджувати у відкритий грунт. У саджанців ківі формують стовбур і крону, як у винограду. Спочатку залишають стволик довжиною 60 см, а від нього формують крону з 4-5 скелетних гілок, на яких постійно зростатиме свіжа поросль. Її доведеться прибирати протягом усього сезону вегетації. Ківі дуже люблять полив і обприскування. Вони не хворіють ні чим, тому й обприскувати різними розчинами їх не треба. Тим не менш, вони вимогливі до добрив. За сезон 1 доросла рослина «з'їдає» 100-120 кг перепрілого гною. Зате і радувати воно вас буде смачними плодами. Не забувайте, що ківі дводомні, тому саджайте на 5-6 жіночих рослин одне чоловіче. Якщо у вас виросло багато чоловічих рослин, то можна на них прищепити нирки від жіночих, вони підуть у ріст і стануть плодоносити.
7
Який би спосіб ви не вибрали, будь-який досвід буде вам корисний. Хто знає, може, почавши з ківі, ви розведете у себе вдома або на дачі справжній тропічний сад?
Зверніть увагу
Ліану ківі можна успішно вирощувати як в приміщенні (при достатньому освітленні) так і у відкритому грунті. Дорослі рослини можуть витримувати до 15 градусів морозу. Тому для зимівлі їх можна пригинати до землі і вкривати листям або тирсою, можна викопувати ківі і ховати в підвал до весни.
Корисна порада
Для того щоб вирощувати ківі в домашніх умовах, необхідно взяти зрілі ягоди, вибрати з них насіння, гарненько відмити від залишків м'якоті і стратифікована. Далі обрані і відмиті насіння ягід ківі необхідно витримати в вологому піску від 2-х до 3-х тижнів, при цьому потрібно витримати температуру, щоб не опускалася нижче +10 і не піднімалася більш +20
Ківі вважають екзотичним фруктом зі своєрідним кисло-солодким смаком. Цю рослину можна вирощувати як в якості декоративного, так і плодоносному. Для останніх потрібен стабільно теплий клімат, тому великоплідні сорти ківі ростуть в субтропіках.
Ківі - плід дуже цікавого рослини, яке називають актинидия китайська або актинідія делікатесна. Свою назву ківі отримав тому, що нагадує однойменну пташку: форма плода овальна, а шкірочка покрита коротким м'яким пушком.

Де росте ківі?

Батьківщиною ківі вважають Китай. Коли цей маленький зелений плід з'явився в азіатських країнах, його стали називати китайським агрусом. На початку ХХ століття як декоративна рослина теплолюбна актинідію почали культивувати в Новій Зеландії, і вона не розчарувала своїх шанувальників: активно розвивалася в сприятливому острівному кліматі. В наш час ківі в великій кількості росте в Грузії, Абхазії, в Болгарії на кордоні з Грецією, в Індонезії, Італії. У Краснодарському краї вирощують великоплідні сорти цієї рослини. На Далекому Сході Росії зростає родичка китайської актинідії - актинідія коломікта. Вона представляє безперечну цінність, як декоративна ліана, але плоди її кислі. Це дерево надзвичайно красиво під час цвітіння, а його листя здатні змінювати забарвлення залежно від інтенсивності освітлення і кута падіння променів.

Рослина ківі

Дерево, на якому росте ківі, відноситься до виду ліан. Актинідія являє собою рослина з деревоподібними гнучкими гілками, які можуть досягати 20-25 м в довжину. Для сприятливого розвитку їй потрібна опора, яка змогла б утримувати чималу вагу рослини. Всі сорти цієї ліани відрізняються однією особливістю: їх листя протягом сезону здатні кілька разів поміняти свій колір. Вони можуть бути білуватими, рожевими і рожево-малиновими, темно- і світло-зеленимі.Ківі зростає кетягами. На початку дозрівання плоди зелені, але з часом набувають коричневого забарвлення і покриваються пушком. Але серединка плоду так і залишається зеленою. М'якоть ківі в більшості своїй кисло-солодка, з невеликими варіаціями смаку в ту або іншу сторону, залежно від виду рослини. Є сорти, в яких плоди досягають ваги 130 г. В умовах, відмінних від субтропіків, такі види актинідії виростити складно, тому в країнах з континентальним кліматом багато видів ліан погано плодоносять. У більшості кліматичних зон ківі доцільно вирощувати тільки як декоративну рослину. Ці дерева люблять добре освітлені ділянки, родючу дренированную грунт, місця, що мають природний захист від вітру. Ківі можна виростити і в домашніх умовах. Для цієї мети можуть бути використані як насіння, так і вегетативні відростки.