Як змити стелю. Як стерти вапно зі стін.

Побілка стелі справа дуже клопітка, але не менш клопітно цю саму побілку змити. Від того, наскільки ретельно ви це зробите, буде залежати якість зчеплення нового оздоблювального матеріалу з стелею-основою.
Інструкція
1
Змивання вапна роблять за допомогою води (можна мильною) і дрантя. Спочатку стеля рівномірно змочують, зручно для цього користуватися пульверизатором і залишають на кілька хвилин для розм'якшення вапна. Перевірте шпателем, якщо покриття знімається як паста, значить, пора змивати побілку. Візьміть широкий шпатель і, приклавши до поверхні стелі під гострим кутом, счищайте стару известку. Паралельно перевіряйте якість зчеплення штукатурки з бетонною плитою. Все бульбашки розкривайте, а тріщини розширюйте, поки з них не перестане сипатися штукатурка. Коли ви обробите весь стелю, беріть ганчірку з водою і змивайте що залишилася на стелі побілку. У воду можна додати нашатирний спирт або соду, а після промити стелю ще раз чистою водою.
2
Коли стеля висохне, заштукатурьте всі нерівності, після її висихання пройдіться шкіркою і нанесіть на поверхню стелі шар фінішної шпаклівки. Ще раз зашкурьте і просочіть стеля ґрунтовкою. Старий шар знятий, і стеля готова до нанесення декоративного покриття.
3
С водоемульсіонкой не все так просто. Найчастіше водоемульсійні покриття не сприйнятливі до води, і змити їх зі стелі буває проблематично. Якщо покриття міцно тримається на стелі, то досить прибрати все, що відшаровується і розшити всі тріщини, після чого зашпатлевать дефекти і покрити ґрунтовкою. Якщо стеля був покритий емаллю, то потрібно зашкуріть поверхню, для кращого зчеплення нового покриття з стелею. Якщо ж вас не влаштовує цей варіант, то спробуйте наклеїти на стелю газети. Після висихання, газети здирають зі стелі разом з водоемульсіонкой.
4
При необхідності використовують такий метод для зняття фарби зі стелі: двічі рясно змочують його, потім влаштовують протяг. Вся фарба покривається пухирями. Діяти в цьому випадку потрібно оперативно, так як вода швидко випаровується і фарба ще міцніше зчіплюється з поверхнею.
5
Для видалення масляної фарби зі стелі використовують старий перевірений спосіб: розводять поташ (негашене вапно) до густоти сметани, рівномірно наносять на фарбу і чекають 12 годин. Після цього вапно знімається разом з шаром старої фарби.