Як зробити стелаж з дерева. побудувати дерев'яний стелаж.

Стелаж - це багатофункціональний предмет інтер'єру, який заповнить собою нішу або розділить житловий простір на зони. Ви можете завантажити його полки важкими фоліантами або милими дрібничками, які прикрасять вашу кімнату. Визначтеся з призначенням стелажа, придбайте дошки або меблевий щит необхідних розмірів, звільніть собі робоче місце і приступайте до виготовлення.
Вам знадобиться
 • - обрізні дошки;
 • - фанера або ДВП;
 • - меблеві шурупи;
 • - металеві куточки;
 • - електролобзик ;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - наждачний папір або шлифмашинка;
 • - лак або фарба;
 • - акрилова замазка;
 • - гумовий шпатель;
 • - валик або кисті.
Інструкція
1
Візьміть рулетку і заміряйте ту ділянку приміщення, де буде розташовуватися стелаж. Якщо ви плануєте зробити місце під книги або під банки в підсобному приміщенні, то має сенс зробити стелаж максимально високим. На верхні полки поставите те, чим найрідше користуєтеся, а полки нижче заповніть більш ходовими предметами.
2
Намалюйте ескіз майбутнього стелажа. Прикиньте, яка в нього буде глибина. Якщо ви хочете виготовити стелаж для книг, уважно огляньте свою бібліотеку. В саморобному стелажі ви самі можете відрегулювати відстань між полицями так, щоб книги стояли в ряд, а не пресувалися в стопочку, що для них дуже шкідливо. Зробіть одну або дві полиці для книг великого формату, а решта простору залиште для літератури більш стандартних розмірів.
3
Зверніть увагу на ширину вашого стелажа. Якщо на полицях стоятимуть різні легкі предмети - вазочки, іграшки, сувеніри, то можна використовувати добре оброблені дошки товщиною 25 мм і довжиною до 2 м. Ваша конструкція буде стійка і полки не поведе. А ось при важких навантаженнях - банки з заготовками, книги - розрахуйте додаткову опору між полицями, щоб не було прогину.
4
Напиляєте дерев'яні заготовки за розмірами. У вас повинні бути дві високі бічні стійки і полиці між ними.
5
Обробіть кожну дерев'яну деталь наждачним папером або шлифмашиной. Постарайтеся зробити торці всіх полиць і стійок абсолютно рівними. Обітріть дошки вологою ганчірочкою, щоб не було зайвого пилу.
6
Пометьте олівцем ті місця на стійках, де будуть кріпитися полки. До розмірів, знятим з книг або інших предметів, які будуть на полицях, додайте ще по парі сантиметрів у висоту, щоб було зручно користуватися вмістом стелажа.
7
Зберіть стелаж за допомогою саморізів. Залізні капелюшки небагато утопите в дерев'яних стійках. Потім замажте їх акрилової замазкою. Висушіть ці місця і пройдіться по ним наждачкою. Тоді стійки з зовнішньої сторони будуть абсолютно рівними.
8
Обейте задню стінку стелажа фанерою або оргалитом. Це додасть вашому виробу додаткову жорсткість.
9
Покрийте зібрану меблі лаком чи фарбою. Повністю висушіть.
10
Якщо ваш стелаж буде встановлений до стіни, то прикріпіть його металевими куточками. Пригвинтите куточки однією стороною до верхньої полиці, а другий - до стінки. Можливо, вам потрібно буде випиляти у дерев'яних стійок виїмки під плінтус, щоб стелаж став щільніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s4m1Kiw9740
Пам'ятаєте вислів: «Переїзд порівняємо з пожежею»? Зазвичай зміні старого житла на нове супроводжують серйозні грошові витрати, плюс до цього, не вся меблі переносить транспортування і навіть розбирання на старому і збірку на новому місці. Результат - стопки книг на підлозі нового будинку, завалені різними предметами підвіконня. З цієї ситуації можна легко вийти, побудувавши своїми руками оригінальний стелаж .
Вам знадобиться
 • - фанера;
 • - лак, фарба;
 • - кромка, молдинг;
 • - електролобзик
Інструкція
1
Спочатку стелаж був придуманий як пристосування для впорядкування та зберігання великої кількості всіляких предметів, при цьому займана площа використовувалася максимально ефективно. Застосовуються стелаж і у виробничих складах, бібліотеках, архівах і т.д. В приватній майстерні, в гаражі стелаж - річ незамінна, а в квартирі він може стати не тільки функціонально корисним предметом меблів, а й виразною деталлю інтер'єру.
2
Видимо керуючись принципом: «Все геніальне просто», талановитий корейський дизайнер Сунг Вон Парк запропонував ідею найпростішого способу створення оригінального офісного або домашнього стелаж а. Судячи з фотографії, таке диво можна легко створити навіть власноруч для свого кабінету або вітальні. Головна перевага даної конструкції в тому, що елементами такого трансформера зручно заповнювати то вільний простір в приміщенні, яке ви хочете використовувати, пам'ятаючи про те, що зорієнтувати його можна полками і паралельно підлозі, і як на фото.
3
Для виготовлення даного стелаж а придбайте в магазині будматеріалів 16-слойную фанеру (матеріал інший товщини увазі зміну в кресленні розмірів прорізів). Скільки вам її буде потрібно, заздалегідь вирахувати, виходячи із задуманих габаритів кінцевої конструкції. Так як вам доведеться зробити багато однакових заготовок (на фотографії їх 28 штук), знадобиться ще шматок дуже щільного картону або двошарової фанери розміром 50 на 50 см.
4
На цьому шматку картону або фанери зробіть дуже точну розмітку, дотримуючись розміри, зазначені на кресленні, прямі кути і паралельність сторін. Дуже точно, з урахуванням товщини ліній, виріжте по розмітці шаблон. Якщо в деяких місцях вийшов припуск - видаліть його.
5
За готовим шаблоном намалюйте необхідну кількість заготовок на товстій фанері і, з не меншою акуратністю випиляєте їх електролобзиком. Торці заготовок обробіть наждачним папером, площині пофарбуйте в колір, відповідний до інтер'єру приміщення, покрийте лаком. Після висихання обклейте торці кромкою або плоским молдінгом, потім можна приступати до складання стелаж а.