Як навчити дитину ділити слова на склади. розкласти на склади ярослав.

Ділення слів на склади є однією з основ навчання дитини читанню. Саме цей навик дозволяє не тільки поєднувати букви між собою, але і знайти розуміння того, як з літер виходять слова . Не завжди розуміння складів дається дитині легко, але батьки можуть допомогти малюкові в цьому питанні.
Інструкція
1
Не варто особливо поспішати з питанням того, як навчити дитини ділити слова на склади . Спершу малюк повинен запам'ятати алфавіт і зрозуміти принцип з'єднання букв між собою. Помилка багатьох батьків у тому, що вони намагаються навчити малюка складати поодинокі літери, це перешкоджає подальшому поділу слів на склади . Відповідно, процес освоєння читання також сповільнюється. Дитина повинна читати обидві літери складу в єдиному злитті. Це дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з нерозумінням основного принципу складання слів із складів.
2
Коли ці навички будуть закріплені, сконцентруйте увагу дитини не так на слова х, а на вимовних їм звуках. Фонетика впливає на якість читання чи не більше, ніж знання самих букв. Запропонуйте дитині поспостерігати за своїм ротом в дзеркалі під час вимови слів. Так він зможе зрозуміти, що форма губ змінюється саме при вимові складів, а не окремих букв.
3
Якщо малюк не може зрозуміти, яким чином склади складаються в слова , можна запропонувати досить простий спосіб. Для цього дитині необхідно запропонувати утримувати долоню в районі шиї, під щелепою. Відчуття тиску на руку дозволяє відчути рух рота при вимові. Найпростіше слово для постановки експерименту - це «мама» або ж інші доступні і звичні дитячому слуху терміни. Але й складніші слова не менше легко розкладаються на склади , потрібно лише проявити трохи терпіння.
4
Починати подібну тренування необхідно з двоскладових слів, так як їх розкладати на склади найпростіше. Поступово переходите до тих слова м, які складаються з трьох і більше складів, наприклад «молоко» або «корова». Щоб заняття не здавалося занадто нудним, розподіл слів на склади дітям найкраще проводити в ігровій формі. Слова, розкладені на склади і взяті із звичної считалочки, сприймаються набагато легше.