Як виховувати дитину.

Одна з головних батьківських завдань - виховання дитини . Будучи важливим аспектом у розвитку і духовне процвітання дитини , воно закладає основи бачення їм себе і своїх близьких, його ставлення до людей, сприйняття їм навколишнього світу.
Інструкція
1
не перекладайте виховання дитини на інших осіб, особливо коли він ще маленький. Адже тільки батьки можуть зробити це успішно, але для цього їм треба, в першу чергу, виховати себе. Займайтеся самоосвітою, вивчайте педагогічну літературу.
2
Уникайте авторитарного стилю у вихованні дитини , не лишайте його волі, постійно диктуючи кожен крок. У той же час, не ставитеся до виховання несерйозно і безтурботно. Потурання і вседозволеність можуть завдати не меншої шкоди.
3
Окрики і шльопанці не принесуть користі вашому малюкові. Дитина, чиє виховання будувалося з позиції сили, поступово переймає таку ж модель поведінки і починає вести себе агресивно зі своїми однолітками, а потім і з дорослими. І часто, стаючи дорослим, він застосовує ті ж методи виховання щодо власних дітей.
4
Якщо ви роздратовані, не зривається на дитину, а постарайтеся відволіктися на щось інше, вийдіть з кімнати. Ви заспокоїтеся і ситуація перестане здаватися страшною, а помилка дитини - непоправною.
5
Приблизно в 2-3 роки у дитини розвивається почуття власної гідності, своє «Я», яке він готовий відстоювати. Постарайтеся закласти основи дисциплінованості і навчити дитини елементарним правилам до цього часу. Адже, якщо ви спочатку балували його, а потім раптом стали строгими батьками, це викличе в ньому почуття протесту.
6
Не встановлюйте для дитини занадто багато заборон. Пам'ятайте, що правила і обмеження потрібні для того, щоб зміцнювати безпеку дитини , а не віднімати у нього свободу. Дотримуйтеся самі тих же правил, які пропонуєте йому. Не можна, щоб у батьків були свої пріоритети, а у дитини - свої. Будьте послідовними. Кидання з крайності в крайність (сьогодні ви щось дозволили, а завтра це ж заборонили) лише завдасть шкоди дитині.
7
не принижуйте дитини в процесі виховання, не робіть йому зауважень і не критикуйте в присутності сторонніх.
8
Поважайте думку дитини і його вибір, не нав'язуйте йому своєї думки. Звичайно, це має стосуватися питань, які він може вирішити сам в силу віку. Наприклад, малюк може сам вибрати кофточку, яку одягне сьогодні в дитсадок, або іграшку, яку візьме на прогулянку.
9
Привчайте дитини до акуратності. Покажіть йому, де лежать ваші речі. Поясніть, що його одяг повинен лежати в шафці, а іграшки в ящику. Складайте їх разом, поки дитина ще мала.
10
Заохочуйте його бажання робити щось самостійно. Коли ваш малюк вперше намагається сам надіти штанці, придушите в собі нетерпіння і дайте йому можливість одягнутися самому, навіть якщо він дуже довго вовтузиться. З кожним разом у нього буде виходити краще і краще.
11
Добре, якщо у дитини буде своя обов'язок. Залежно від віку він може прибирати іграшки, гуляти з собакою, поливати квіти, закладати білизну в пральну машину і т.п. Якщо він щось зробив добре, похваліть його, щоб і надалі йому хотілося допомагати вам.
12
Яким би зайнятою людиною ви не були, виберіть протягом дня час, який присвятіть тільки своєму малюкові. Неважливо, чи буде це прогулянка, читання книжки на ніч, спільний перегляд мультфільму або малювання. У вільні від роботи дні постарайтеся максимально компенсувати брак спілкування. Щиро цікавтеся справами дитини , обговорюйте його проблеми і не ставитеся до них зверхньо. Маленький чоловічок повинен бути впевнений, що він завжди зможе звернутися до вас за порадою і підтримкою.
13
Поєднуйте у вихованні та м'якість і твердість. Виховувати - не означає карати або дозволяти, а розуміти потреби зростаючого дитини . У важкій ситуації, перш ніж насварити і змусити, спробуйте переконати його, пояснити, чому чогось робити не можна.
14
Найчастіше обіймайте дитини , говорите йому про те, як ви його любите, як він вам доріг, незалежно від того, як він поводився. Дитина повинна відчувати, що ви любите його будь-яким: невдахою, що не дуже талановитим, примхливим.
15
Постарайтеся створити в будинку сприятливу психологічну атмосферу. Сварки і нервозність батьків обов'язково відіб'ються на почуттях дитини . І, як правило, дитина, що виросла в атмосфері любові та взаємоповаги, швидше адаптується до суспільства, коли виростає, і буде більш добрим і врівноваженим.
16
Виховання людини - дуже непроста робота, і в ній не буває легких шляхів. Будьте кращим позитивним прикладом для свого дитини , демонструйте правильну манеру поведінки. Адже маленьким дітям дуже хочеться бути схожими на маму і тата.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RM6Y3oOKtGI
Це лише на перший погляд здається, що малюка в 1,5 року не потрібно виховувати - занадто мовляв малий - а варто тільки піклуватися про нього. Але це абсолютно не так. У міру його росту і розвитку дуже важливо освоювати і застосовувати різноманітні прийоми і методи. І в будь-якому віці головний засіб у вихованні дитини - це любов.
Інструкція
1
Об'єктивно оцінюйте досягнення вашого крихти. Діти до 2 років розрізняються своїми можливостями. Тому не підходите до своєї дитини із загальними мірками і не порівнюйте з "сусідами". Виховання і розвиток має бути поступовим, поступальним (від простого до складного).
2
Намагайтеся не реагувати на спалахи примхливого поведінки дитини: плач, гнів, розкидання іграшок і речей. Якщо це не загрожує здоров'ю малюка, то краще не помічати цього. Важко, звичайно, але так ви зможете показати йому, що криком, плачем і капризами він нічого не доб'ється. Якщо дитина починає вередувати, погано поводитися, відволікаючи його, переведіть увагу на щось інше.
3
Хваліть малюка за хороші вчинки, хорошу поведінку. Зібрав іграшки - молодець, можна чимось порадувати дитини.
4
Створюйте умови для гарної поведінки карапуза. Наприклад, купіть красиві корзини для іграшок - вони порадують малюка, створять затишок і він із задоволенням буде складати в них свої речі.
5
Вираз обличчя, мовою тіла, жестами показуйте ваше ставлення до поведінки дитини. Адже таким карапузам дуже складно да часом і неможливо пояснити те, що він щось робить не так, неправильно.
6
Застосовуйте логічний ланцюжок, послідовність. Наприклад, розламує іграшки - заберіть їх ненадовго. Повторіть такі дії кілька разів. Так малюк навчиться розуміти, що те, що не подобається батькам, призводить до позбавлення його чогось, тобто покаранню. Постійно малює на стіні або шпалерах, змусьте його допомогти вимити стіну і приберіть олівець на деякий період.
7
Терпляче показуйте, давайте зразок правильної поведінки. Робіть разом з малюком, вчіть особистим прикладом.
8
Після прохання витримуйте паузи 1-2 хвилинки, потім повторюйте те, що ви хочете від дитини. Але паузи не повинні бути більше 5 хвилин. І завжди виконуйте свої власні обіцянки.
9
І дуже важливий рада: ваші вимоги до дитини повинні бути єдиними. Не можна допускати того, що мама заборонила, а тато дозволив, або навпаки.