Як відучити собаку тікати. Як навчити собаку команді голос.

Собака, що не контрольована господарем - загроза не толко для оточуючих, але навіть для самої себе. У місті таку собаку підстерігає безліч небезпек. Це ймовірність травм або відлову, напад здичавілих родичів, що мчать автомобілі і багато іншого. Попередити відхилення від норми в поведінці собаки (наприклад, відучити тікати від господаря) завжди простіше, ніж виправити. Саме тому її виховання потрібно починати з самого першого дня.
Інструкція
1
Для того щоб відучити собаку тікати, насамперед усуньте саму можливість втечі. Виводите її на вулицю тільки на повідку. Відрегулюйте розмір нашийника. Він не повинен зніматися через голову.
2
Ще вдома почніть розучувати команду «До мене!». Для цього періодично кличте собаку , окликнувши її по імені. Коли вона зверне на вас увагу, віддайте команду «До мене!» І покажіть ласощі. Не потрібно повторювати команду. Це може показати собаці, що з першого разу слухатися зовсім не обов'язково. Можна з нею поговорити, наприклад, сказати: «Ну, йди ж до мене, розумниця». Якщо вона підійшла до вас після команди, похваліть її, нагородите смачним шматочком.
3
На прогулянці використовуйте довгий повідець. Гуляючи, заохочуйте бажання собаки підходити до вас за ласкою і частуванням. Грайте з собакою в хованки, щоб вона була змушена вас шукати. Так у неї буде вироблятися боязнь втратити господаря з виду. Вона сама вже боятиметься далеко від вас убежать.Отрабативайте команду «До мене!» В різних місцях: на прогулянкової майданчику, у дворі, в полі. Собака повинна зрозуміти, що виконання команди - приємна подія. Ніколи не бийте і не карайте собаку , коли вона сама підійшла до вас, навіть якщо перед цим вона вела себе не належним чином. Якщо, все ж, її потрібно покарати, разом з невдоволенням в голосі видайте неприємний для неї звук (наприклад, тріскачкою). Також можна бризнути в неї струменем води - маленькою і тонкої, тільки щоб викликати неприємні емоції.
4
багаторазовихповторень доведіть виконання команди до рівня рефлексу. Собака повинна виконувати команду в будь-яких умовах і при будь-яких обставинах. Відпрацьовуйте з собакою інші команди з курсу слухняності. Це убезпечить вас і вашого вихованця від багатьох неприємностей!
Зверніть увагу
Ніколи не бийте собаку повідцем!
Корисна порада
Частіше гуляйте з собакою в незнайомих місцях. Підвищуйте свій соціальний ранг в очах собаки, займіть місце вожака.