Як зробити схему на комп'ютері. Як зробити єдину базу на копьютеров.

Схеми використовуються для наочного подання інформації в текстових документах: підручниках, статтях, різних методичних посібниках. Її побудова можлива в різних програмах. Найпростішу можна зробити за допомогою програми Word.
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Word, створіть новий документ, щоб зробити схему . Виконайте команду «Вид» - «Панелі інструментів» і встановіть прапорець навпроти панелі інструментів «Малювання». Вона з'явиться внизу екрану, над рядком стану. Приступите до створення схеми.
2
Перейдіть в меню «Автофігури», щоб намалювати структуру вашої схеми. Наприклад, перейдіть в розділ «Основні», виберіть прямокутник, встановіть курсор в тому місці документа, де повинна починатися ваша схема і утримуючи ліву клавішу миші, потягніть прямокутник вправо і вниз. Далі клацніть правою кнопкою миші по об'єкту і виберіть команду «Додати текст». Введіть потрібні символи. Аналогічно додайте інші структурні елементи схеми за допомогою основних фігур і фігур, що містяться в меню «Блок-схеми».
3
Виконайте з'єднання елементів схеми за допомогою ліній і стрілок, для цього використовуйте відповідні інструменти на панелі «Малювання». Після додавання всіх необхідних елементів оформите їх: виконайте заливку, додайте при необхідності тінь, об'єм, встановіть розмір з'єднувальних ліній за допомогою кнопок на панелі інструментів «Малювання».
4
Після цього, щоб завершити створення схеми в документі, виберіть на панелі інструмент «Вибір об'єктів» (стрілка білого кольору) і виділіть всю вашу схему , далі виберіть пункт меню «Малювання» - « групувати ». Ваша схема стане єдиним малюнком, скопіюйте його в буфер обміну і вставте в потрібний документ. Для зміни окремих елементів схеми аналогічно виділіть її та виберіть команду «Разгруппировать».
5
Створіть схему в електронній презентації з використанням програми Power Point. Додайте новий слайд для схеми, на панелі інструментів виберіть команду «Організаційна діаграма». Виберіть зовнішній вигляд схеми, натисніть «ОК».
6
Заповніть шаблон схеми текстом, щоб додати елементи в схему , клацніть по будь-якому з них, на панелі інструментів діаграми виберіть команду «Додати фігуру» і виберіть її тип. Також можна змінити зовнішній вигляд схеми за допомогою команди «Макет» і «Авто формат».
Корисна порада
Перед створенням схеми в електронному вигляді зробіть спочатку її заготівлю на папері - це спростить вам задачу.