Як відігріти водопровід.

Така неприємність, як замерзлий водогін або опалення, підстерігає кожного, хто залишає на зиму приміщення, не продув труби і не опалюючи його. Можна скільки завгодно говорити про недалекоглядність власників таких будинків, але що ж їм робити в такій ситуації? Є кілька перевірених способів, які допоможуть вам справитися з цією проблемою і уникнути її в майбутньому.
Інструкція
1
Металеві труби можна відігріти за допомогою газового пальника. Для цього з труби спочатку потрібно зняти термоізоляцію. Потім, включайте пальник і направляйте її полум'я прямо на трубу. Відкрийте кран, щоб тала вода вільно витікала, тоді ви зможете побачити, коли крижаний затор розтане, і водопровідна вода з напором стане виходити з крана. Починайте з того кінця, в якому води немає або майже немає. Так просуваючись уздовж труби, ви розтопіть весь лід. Металеві труби, які прокладені у землі на невеликій глибині відігрівають, розвівши над ними вогонь. Найкраще це робити за допомогою вугілля.
2
Якщо замерзли металопластикові труби, то відігріти їх за допомогою газового пальника або розведення багаття не вийде. Для того щоб відігріти такі труби, доведеться трохи попотіти.
3
Візьміть пластикову трубку, досить жорстку. Шланг в цьому випадку не піде. Її зовнішній діаметр повинен бути менше внутрішнього діаметра замерзлої труби, і крана, яким ця труба закінчується. Також вам знадобиться ємність на 100 літрів і насос. В бочці у вас повинен бути окріп, який постійно потрібно підігрівати.
4
Вставте пластикову трубку в отвір замерзлої труби і включіть насос, який буде закачувати окріп в трубу. Поступово лід танутиме, і труба буде просуватися все далі. Коли з труби почне шмагати вода, значить, крижану пробку ви пробили. Витягуйте трубу і закривайте кран.
5
Цей спосіб підходить тільки для труб, у яких немає сильних вигинів, інакше трубка, по якій буде йти окріп, просто не пройде далі.
Зверніть увагу
На майбутнє. Не залишайте заміський будинок на зиму, не відключивши воду і не продув всі труби опалення і водопроводу на своїй ділянці і в будинку.
Свердловина призначена для забезпечення заміських котеджів питною водою в умовах відсутності центрального водопроводу. У сувору зиму при недостатньому утепленні вода може перемерзнути. Щоб труби не лопнули, необхідно негайно починати роботи по відігріву води.
Вам знадобиться
  • - мідний провід;
  • - вилка;
  • - гачок;
  • - гумові рукавички;
  • - плоскогубці;
  • - гострий ніж;
  • - гаряча вода;
  • - компресор.
Інструкція
1
Щоб відігріти замерзлу свердловину , скористайтеся послугами професіоналів, які мають все необхідне обладнання і проведуть всі роботи в короткий проміжок часу. Вартість послуги залежить від регіону, в якому ви проживаєте, але в кожному разі вона доступна більшості населення.
2
Якщо ви не плануєте користуватися сторонніми послугами, приготуйте гумові рукавички, мідний кабель, вилку.
3
Зачистіть кабель за допомогою гострого ножа, оберніть його навколо свердловини. На інший кінець закріпіть вилку, до вилки прикріпіть залізний гачок, надіньте гумові рукавички, накиньте кабель на плюсової провід. Через 1,5-2 години приберіть кабель, підключіть насос, включите кран. Даний спосіб дуже ефективний, маловитратний, допомагає в короткі терміни відігріти свердловину, а також труби центрального водогону. Але при цьому є істотний недолік. Робити «накідушкі» на дроти строго заборонено і може призвести до величезного штрафу.
4
Другий спосіб, що дозволяє розморозити свердловину - це використання дуже гарячої води, яку ви будете подавати в замерзлу трубу під великим тиском за допомогою компресора.
5
Труба будь свердловини розташована над рівнем ґрунту на 30-50 см. Спочатку вам необхідно відігріти верхню трубу. Закип'ятіть велике відро води, полийте трубу, що підноситься над рівнем ґрунту. Часто навіть такого методу цілком достатньо, щоб розморозити трубу, так як промерзає тільки верхній шар ґрунту. Якщо вода не пішла, приєднаєте компресор, попередньо закріпивши на трубі вакуумну кришку.
6
Встановіть тиск компресора на позначці 2, продміть трубу за допомогою гарячої води.
7
Щоб надалі запобігти замерзанню свердловини, перед настанням зими проведіть роботи з утеплення. Навколо свердловини зробіть обрешітку, набийте її товстим шаром теплоизолирующего матеріалу.