Як провести акції в школі.

Новорічна вечірка, вибори голови комітету школярів (президента школи) або розпродаж книг і підручників вимагають серйозного підходу організатора позанавчальної роботи в школі . Потрібно організувати підготовку і координацію свята за допомогою самих учнів.
Вам знадобиться
  • Сценарій свята, група школярів-волонтерів, ватман, кольоровий папір, фломастери, клей, олівці, старі журнали, музичні матеріали тощо (Залежить від мети і характеру заходу)
Інструкція
1
Придумайте тему вечераЯркое образне назва, обрана вами для шкільної акції, повинно розкривати її суть і водночас зберегти образність: не варто називати захід "Розпродаж овочів і підручників", краще візьміть словосполучення "Осінній ярмарок", "Урожайний рік" .Подберіте матеріали для реклами: зробіть плакати, роздрукуйте листівки, помістіть оголошення про подію на шкільному сайті. Якщо цей захід відкрите - зробіть запрошення для батьків і підпишіть їх разом з учнями.
2
Розподіліть обязанностіОрганізатор не повинен робити все сам: його обов'язок - залучити до розробки концепції акції учнів тих класів, які прийматимуть участь у події. Необхідно враховувати сферу інтересів і вікові особливості учнів: не варто влаштовувати арбузнік для десятикласників і не потрібно намагатися зібрати учнів п'ятих класів на перегляд фільму про поезію Срібного століття з подальшим обговоренням побаченого.
3
Ретельно відредагуйте сценарійЕслі вам належить проводити творчий вечір, потрібно відпрацювати уважно поставитися до зміни декорацій, своєчасності включення фонограм, безшумному виходу юних артистів на сцену. Провідні повинні вичитати свій текст, вимовляти слова чітко, неквапливо, внятно.Організатору потрібно організувати як мінімум дві загальні репетиції в залі. Звертати увагу треба саме на деталі: гучні розмови в коридорі, затримка музичного супроводу, заминки і накладки можуть зіпсувати враження навіть від дуже вдалих творчих номерів.
4
Координуйте захід і проаналізуйте результатиОрганізатор повинен бути готовий до різних накладок і нестандартних ситуацій: юні артисти забули слова, несподівано вимкнулися всі лампи в залі або директор навпаки, не дозволила вимикати світло на новорічній ялинці. У кожному разі, відповідальність за реалізацію плану заходу лежить на організаторе.После свята необхідно залишити старшокласників для прибирання приміщення. Наступного дня потрібно разом з групою активістів проаналізувати результати, поділитися враженнями та ... запланувати нову акцію !!
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили організувати кулінарне свято, вам слід порадитися з адміністрацією школи: СЕС не завжди дозволяє проводити подібні заходи.
Корисна порада
Призначте фотокорів і операторів: звіт про виконану роботу стане приємним спогадом і свідченням серйозної позакласної роботи з учнями. Матеріали можна викласти на сторіночці школи в інтернеті і проілюструвати статтю в шкільній газеті.