Як заточувати свердла.

Немає такого домашнього умільця, який би у своїй роботі не використовував свердла. Одне задоволення, коли працюєш добре заточеним інструментом. Однак свердла, як і інші ріжучі інструменти, мають властивість зношуватися і тупіться, ось тоді і з'являється необхідність у повторній заточенню інструменту. Довірити це краще професіоналам, але бувають ситуації, коли заточку доводиться робити самостійно.
Інструкція
1
Для заточки інструменту застосовують точильний камінь з карборунда. Цей точильний камінь класифікується за різним відтінкам, наприклад, сірий, зелений призначений для заточування твердих сплавів, червоний, необхідний для роботи з виробами з швидкорізальної сталі. В побуті в основному використовуються свердла у вигляді спіралі, які мають велику область застосування. Завдяки своїй спиралевидной конфігурації, вони успішно справляються як з твердої сталлю, так і з м'якою деревиною. При впровадженні свердла в якій або матеріал ріжучакромка зрізує шар матеріалу і подає його по спіралі свердла в протилежному напрямку, що перешкоджає засміченню ріжучих крайок.
2
Заточування свердла необхідно починати з отримання правильної форми ріжучих крайок, щодо спіральних канавок, за якими відводиться стружка. Свердло необхідно тримати так, щоб вісь обертання точильного круга була паралельна заточуваної кромки свердла. Знімати метал з задньої поверхні необхідно доти, поки світло, відбите від ріжучої кромки, не перестане сприйматися оком. Аналогічну операцію потрібно виконати і з іншого кромкой.Угол між ріжучими крайками, в залежності від галузі застосування, коливається в межах від 90о до 140о. Для дерева і пластика він становить 90о-100о, для дюралюмінію 110о-120о, сталь свердлять свердлом з кутом заточки в 140о. У роздрібній торгівлі фігурують свердла з універсальним кутом заточки 120о градусов.Бесспорно, отримати потрібної величини кут без певного досвіду досить складно. Тому вам допоможе шаблон, вирізаний із цупкого паперу або картону.
3
Призаточенню необхідно стежити за тим, щоб вісь свердла співпадала з його вершиною, а довжина ріжучих крайок була однакових розмірів. При дотриманні цих параметрів кінці ріжучих крайок повинні описувати однакову траекторію.После вирівнювання крайок, приступаємо до обробки їх задніх поверхонь. Їх обробка полягає в доданні їм конічної форми. Тримаємо свердло так, щоб площина кромки була паралельна циліндричноїповерхні точильного каменю, а вісь свердла під кутом до нього. При обробці задніх поверхонь дотримуйтеся обережності, щоб не зачепити протилежну поверхню, використовуйте циліндричну поверхню точильного каменю ближче до торцу.І останньою операцією заточки свердла є доведення ріжучих крайок. Ширина ріжучої площини повинна бути в межах 0,2-0,3 мм.
Зверніть увагу
При свердлінні отворів обов'язково використовуйте охолоджуючі рідини - це збільшує терміни служби свердла. Для охолодження, як правило, застосовується вода.