Як навчитися плавати.

У воді організм людини відчуває менше навантаження, ніж на суші. Тому плавання - корисний вид спорту для хребта і суглобів. Воно добре розвиває грудну клітку, плечовий пояс і зміцнює дихальну мускулатуру. Навчитися плавати можна в будь-якому віці. Головне - зберігати правила безпеки на воді і подолати страх води.
Інструкція
1
Навчатися плавання краще в басейні, в його самому дрібному місці. Немає можливості відвідувати басейн? Використовуйте дрібні водойми, заплави річок з тихим плином і чистим дном. Температура води повинна бути комфортною для тіла і не викликати судом. Попросіть підстрахувати вас людину, яка добре вміє плавати і може надати першу медичну допомогу. У перший час навчання користуйтеся страхувальними засобами - рятувальним поясом або колом. Довге волосся заплітають або забирайте в шапочку для плавання.
2
Візьміть гумовий круг, м'яч, пенопластовую або дерев'яну дощечку. Покладіть на круг руки, витягніться на воді і почніть поперемінно працювати ногами вгору-вниз. Намагайтеся не створювати великої кількості бризок. Поплавайте так протягом п'яти хвилин.
3
Після того, як ви трохи звикнете до води, навчитеся в ній розслаблятися і вільно триматися на поверхні. Вам можуть стати в нагоді окуляри для плавання і носова прищіпка. Окуляри дозволять бачити під водою, а прищіпка захистить від попадання води в ніс. Встаньте так, щоб вода вам була по груди. Затримайте дихання і присядьте в воді. Руками обхопіть коліна і постарайтеся розслабитися. Ви повинні спливти вгору, як поплавок. Повторіть вправу кілька 3-6 разів. Потім при Спливання додайте витягування рук і ніг.
4
Навчилися вільно триматися на воді? Опануйте ковзанням. Долоні з'єднайте перед собою, лікті притисніть до тулуба. Трохи присядьте і, відштовхуючись ногами, витягніться на воді. Руки випряміть. Намагайтеся проплисти таким чином якнайдалі. В басейні зручніше відштовхуватися ногами від стінки. Зробіть 8 разів. Потім додайте до ковзання роботу ногами вверх-вниз, як у вправі з рятувальним кругом.
5
Коли ви почнете впевнено плавати «топірцем», переходите до навчання різним видам плавання - по собачі, на спині, кролем, брасом або батерфляєм. По-можливості зверніться до інструктора з плавання. З його допомогою ваш прогрес в навчанні піде швидше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eCvkkEMIT3o
Для баттерфляя характерні одночасні симетричні рухи рук і ніг, а також хвилеподібні рухи тулуба, які надають допомогу рукам і ногам. Стиль батерфляй дуже схожий в техніці з кролем.
Інструкція
1
Підготовчі і гребкові руху виконуйте двома руками одночасно і симетрично. Початкове положення: руки вперед уздовж поверхні води, починайте рух кистями, згинайте їх в променезап'ясткових суглобах на кут не більше ніж 30 градусів відносно поверхні води.
2
Потім залучіть в рух передпліччя. У 1-ї чверті гребка перемістіть кисть і передпліччя в напрямку вниз і назад, сместите лікті в сторони на 15-20 см. Після чого підключіть в роботу основні гребкові м'язи і рухайте всією рукою назад з наростаючою швидкістю. Пензлем утримуйте перпендикулярне положення щодо напрямку руху. В той момент, коли перетинається вертикаль, стежте за тим, щоб рука була зігнутою в лікті під кутом 100-110 градусів.
3
У 2-ої частини гребка після того, як пензлем перетнули вертикаль, залиште кут в ліктьовому суглобі без змін, а ось передпліччям займіть перпендикулярне положення щодо поверхні води. Підніміть плечі вгору наприкінці гребка і розігніть руки в ліктьових суглобах в той момент, коли плечі виходять з води.
4
Руху ногами. Підніміть вгору прямі ноги і займіть положення, при якому ноги будуть паралельні поверхні води, а таз опустіть вниз і прогніться трохи в попереку. Опускайте коліна вниз, а стопи підніміть до верху до поверхні води.
5
Інтенсивно згинайте і розгинайте коліна і за рахунок цього стопи і гомілки з наростаючою швидкістю зміщайте вниз і назад. Гребок закінчите разгибанием стоп у напрямку зсередини вниз. Слідкуйте, щоб таз був зміщений вгору і був у поверхні води, а ноги, розігнуті в колінах і стопах, утворювали з нею кут в 30-35 градусів.
Корисна порада
Можете також порадитися з інструктором з плавання і дізнатися у нього про техніку вправ на суші, якщо у воді у вас плисти не виходить.