Як друкувати по вертикалі. Як в ворде надрукувати по вертикалі.

Найбільш часто тексти доводиться набирати і роздруковувати в текстовому процесорі Word та табличному редакторі Excel зі складу офісного пакету програм Microsoft Office. Повернути текст по вертикалі для всього документа або окремого його фрагмента в цих додатках можна різними способами, кілька з яких перераховані нижче.
Інструкція
1
Якщо надрукувати по вертикалі треба сторінку тексту, то можна просто поміняти орієнтацію аркушів з книжкової на альбомну. В текстовому процесорі Microsoft Office Word для цього треба перейти в меню на вкладку «Розмітка сторінки», в групі команд «Параметри сторінки» розкрити випадає "Орієнтація» і вибрати пункт «Альбомна». Після цього можна відправляти документ на друк, викликавши відповідний діалог натисканням клавіш ctrl + p. Точно так само це робиться і в табличному редакторі Microsoft Excel.
2
Якщо надрукувати по вертикалі треба текст в комірці таблиці Excel, то спочатку введіть цей текст звичайним способом, а потім розкрийте випадає "Орієнтація» в групі команд «Вирівнювання» на вкладці «Головна» меню програми. В цьому списку сім пунктів, три з яких пропонують різні способи друку по вертикалі . Таким способом можна вертикально орієнтувати не тільки текст одного осередку, а й будь виділеної групи. В осередках таблиць документів Word для аналогічного повороту тексту в осередках треба виділити потрібну комірку, потім клікнути її правою кнопкою миші і вибрати пункт «Напрямок тексту» в контекстному меню. У віконці буде два варіанти вертикальної орієнтації тексту.
3
В текстовому процесорі Microsoft Word є й інша можливість надрукувати по вертикалі частина текстового документа. Для цього треба перейти на вкладку «Вставка» в меню і в групі команд «Текст» розкрити випадає "Напис». Виберіть один з варіантів, і Word створить в документі об'єкт, текст якого ви можете міняти. Крім того, в меню додасться додаткова вкладка «Робота з написами: Формат» - програма переключиться на неї відразу після створення напису.
4
Клацніть по кнопці «Напрямок тексту» в групі команд «Текст» і вміст написи повернеться на 90 ° за годинниковою стрілкою - так ви отримаєте вертикальний текст з напрямком зверху вниз. Клацнувши її ще двічі ви можете змінити напрямок на теж вертикальне, але протилежне за напрямком.
Зверніть увагу
При роботі з WORD виникає ситуація коли необхідно вертикально писати в word. Для того щоб зробити в документі вертикальний текст, скористайтеся вставкою таблиці. В Стрічці у вкладці Вставка тисніть кнопку таблиця і вставте необхідну кількість осередків. Тисніть Ок.
Корисна порада
Натискаєте на "Намалювати напис". Робите поле в документ Word. Зліва ви побачите кнопку для завдання напряму тексту. Серед іншого, в ній є можливість задати вертикальне написання в Ворд.