Як підтягуватися і віджиматися.

Підтягування і віджимання ефективно розвивають силу рук, м'язів грудей і найширших м'язів. З їх допомогою можна накачати потужний V-подібний торс. Для досягнення максимального результату важливо знати, як правильно підтягуватися і віджиматися, і які варіанти вправ існують.
Інструкція
1
Віджимання виконуються в упорі лежачи з різною постановкою рук. При широкій постановці рук тренуються м'язи грудей, при вузькій - трицепси. Коли ставите руки ширше плечей, плечі розташовуйте перпендикулярно до торсу. Тренуєте трицепси? Притискайте лікті до тулуба і направляйте вгору під час віджимання. Тулуб тримайте прямо. Намагайтеся не прогинатися в попереку і не піднімати вгору сідниці. Дивіться перед собою, голова на одній лінії з тулубом. Опускайтеся на вдиху і піднімайтеся на видиху.
2
Для підвищення складності вправи віджимайтеся на пальцях, на кулаках, на одній руці. Збільшити навантаження на м'язи можна, якщо поставити ноги на лаву, покласти на спину вантаж або віджиматися в стійці біля стіни.
3
Віджимання в прискореному темпі сприяють розвитку швидкісно-силових якостей. Виконуйте віджимання з відштовхуванням долонь від підлоги, з бавовною руками після відштовхування. У спортивній аеробіці виконуються віджимання з падіння вперед з положення стоячи. Однак без спеціальної підготовки даний вид віджимання виконувати небажано. Спрощений варіант вправи - падіння вперед з віджиманням з положення стоячи на колінах.
4
Підтягування, як і віджимання, виконуються з різним положенням рук. Підтягуватися можна хватом кистей зверху і зворотним хватом. Зручний хват для підтягувань - трохи ширше плечей. При більш широкому хваті зростає навантаження на найширші м'язи спини. В положенні вис на перекладині злегка Качного вперед і починайте підтягуватися, поки ваш підборіддя не виявиться вище поперечини. Опустившись вниз, не розслабляйтеся. Знову злегка Качний і зробіть повтор. Сильно розгойдуватися не варто. Стопи для зручності схрестіть.
Корисна порада
Щоб руки не зсковзували з перекладини, використовуйте ремінці. Як обтяження для посилення навантаження підвісьте на пояс гирю або диск. У міру розвитку сили збільшуйте вагу вантажу. Оптимальна кількість підтягувань з обтяженням - 8-15. Кількість підходів 3-5.