Як зробити волинку.

Волинка у більшості слухачів асоціюється з Шотландією. Однак цей інструмент колись побутував по всій Європі, від Скандинавії до Португалії. Зараз у зв'язку з тим, що народна музика знову стала затребуваною, цей прекрасний інструмент переживає друге народження. Мішок історичної волинки робиться зі шкіри. Однак сучасні матеріали нітрохи не гірше, а де в чому навіть перевершують традиційні.
Вам знадобиться
 • - дерматин на синтетичне основі;
 • - велосипедна камера або шматок каландрірованного капрону;
 • - коров'ячий ріг;
 • - 4 гілки від фруктових дерев діаметром від 1, 5 до 3 см;
 • - шматок щільної тканини;
 • - бахрома;
 • - клей «Момент», 88 або БФ.
 • - наждачний папір;
 • - ацетон;
 • - нитки №10;
 • - ножівка;
 • - лляне масло;
 • - камертон.
Інструкція
1
Виготовлення волинки почніть з вибору матеріалу. Синтетичний дерматин продається в господарських магазинах. Але його необхідно спробувати розтягнути. Мішку належить витримувати велике напруження, тому оберіть матеріал попрочнее. Він не повинен рватися при натягу.
2
Збільште і виріжте викрійку. Складіть дерматин вдвічі лицьовими сторонами один до одного і обведіть шаблон. Найбільш вузька частина призначена для стоку трубки. Його розмір не має великого значення для якості звуку, він залежить виключно від того, який зовнішній вигляд волинки вас більше влаштує.
3
Виріжте шаблони і складіть їх лицьовою стороною один до одного, поєднавши всі зрізи. Намазувати клеєм потрібно припуски з лицьового боку. Зашкурьте глянцеву поверхню країв заготовки, знежирте їх ацетоном. Намажте припуски клеєм на відстань приблизно 1, 5 см від країв. Отвір під стік заклеювати не потрібно. Щільно притисніть місця склеювання і покладіть їх під прес до повного висихання. Уважно прочитайте інструкцію до клею - там вказано, скільки потрібно тримати деталі під вантажем.
4
Бавовняні нитки №10 складіть у 3-4 рази. Прошийте місця склейки будь-яким відомим вам швом. Найкраще застосовувати подвійний шов, типу шевського, або «назад голку». Нитку можна навощити.
5
Викроїте стрічку шириною 5 см і довжиною, що дорівнює периметру мішка. Зіставте тканинні боку з тканинними, стрічку складіть вдвічі і приклейте її по всьому шву. Це посилить шов і додасть мішку необхідну герметичність.
6
Відпиляєте від коров'ячого рогу все непотрібне. Повинен залишитися тільки ріг, без черепної кістки. У велику каструлю налийте води, покладіть туди ріг і які-небудь ароматичні речовини, доведіть до кипіння і варіть не менш 4 годин. Дістаньте ріг і ножем виріжте внутрішню частину, залишивши тільки зовнішню оболонку.
7
Залиште ріг сушитися в теплому місці на 3-5 тижнів. Найкраще це робити влітку, в тіні. Після того, як ріг остаточно закостенеет, рассверлите гостру частина за розміром ігрової трубки.
8
Підберіть круглу палицю довжиною близько 25 см. Вона повинна бути сухою і цілою. Обточити її, зашкурьте і підпаліть серцевину. Зробити це можна розпеченим залізним прутом. Внутрішній її діаметр становить 8 мм. Розмітку отворів. Виконуйте розміри. Просочіть дерево маслом. Це запобіжить гниттю. Деталі занурте в ємність з лляною олією приблизно на тиждень. За тією ж технологією зробіть ще 2-3 різні трубки.
9
Зробіть латунну або ебонітову тростину. Тростиною для духових інструментів називається маленька платівка, яка вставляється у верхній отвір. Зараз тростини для волинок можна зустріти і в музичних магазинах. Зберіть волинку . Зробіть отвори для стоків. Вони повинні бути у вигляді пелюсток. Вставте в них Бурдон і вдувную трубки і міцно перетяните нитками.
10
виточити дерев'яні частини. Не забудьте про клапанах. Верхню частину зробіть з трубки від крапельниці. Виріжте з велосипедної камери або каландрірованного капрону клапан. З пластикової трубки (теж від крапельниці) зробіть пищик для Бурдона.
11
Зробіть сорочку для мішка. Викроїте її за шаблонами з припущеннями на шви. Сострочіть, зробіть вирізи для трубок. Почніть зшивати з верхньої частини, а нижню закрийте після того, як вставите мішок і трубки. Прикрасьте волинку бахромою.
Корисна порада
Мішок можна взагалі не клеїти. Його з успіхом може замінити гумова грілка. Деякі волинки не мають Бурдон труб. У волинки залежно від температури може змінюватися настройка. Тому в ансамблях дуже часто використовуються струнні інструменти, які легше підлаштувати під неї.