Як збільшити пам'ять за рахунок оперативної.

Оперативна пам'ять - це робоча область для тимчасового зберігання поточної інформації. Дані з оперативного пам'яті видаляються при виключенні електроживлення, тобто ця пам'ять енергозалежна. Швидкодія комп'ютера багато в чому визначається характеристиками ОЗУ, або RAM (Random Access Mеmory).
Інструкція
1
Щоб збільшити розмір пам'яті на вашому системному блоці, необхідно дізнатися, який тип пам'яті підтримує його материнська плата. Зайдіть на сайт виробника і з'ясуйте це питання. Зараз використовуються три типи ОЗУ: - DDR - за один робочий такт передає 2 біти інформації кожним буфером введення-виведення. Модуль (друкована плата, на яку напаяні власне мікросхеми пам'яті) має 184 контакту. Напруга живлення 2,5 В. Ця пам'ять практично застаріла і не підтримується новими материнськими платами; - DDR2 - швидкість передачі даних в 2 рази вище, ніж у DDR, тобто 4 біта за такт, робоча напруга 1,8 В і 240 контактів на модулі; - DDR3 - передає 8 біт за робочий такт. Вимагає всього 1,5 В напруги живлення. Як і у модуля DDR2, мається 240 контактов.Чем нижче напруга живлення, тим краще температурні характеристики модулів пам'яті і всієї системи в цілому. Це особливо важливо для ноутбуків.
2
Будьте уважні при купівлі та спробі встановити планки ОЗУ на материнську плату: форм-фактор всіх трьох типів пам'яті відрізняється розміщенням ключа (прорізи) між контактами. Планку одного типу не вийде вставити в слот для іншого типу, не зламавши модуль або слот. На деяких материнських платах встановлені роз'єми під DDR2 і DDR3, проте працювати одночасно може тільки однотипна пам'ять: або DDR2, або DDR3.
3
Важлива характеристика ОЗУ - пропускна здатність. Вона дорівнює добутку тактової частоти на кількість інформації, переданої за один такт. Майте на увазі, що тактова частота пам'яті повинна збігатися з тактовою частотою системної шини - більш висока швидкість пам'яті просто не підтримується материнською платою. Високошвидкісний модуль працюватиме на частоті системної шини, і його чудові здібності пропадуть дарма.
4
Велике значення мають тайминги пам'яті - кількість тактів між надходженням команди і її виконанням. Чим нижче тайминги, тим вище швидкодія системи. Не всі продавці вважають за потрібне вказувати цей параметр, тому перед покупкою пам'яті зайдіть на сайт виробника і уважно вивчіть всі її характеристики.
5
Паралельна робота двох ідентичних модулів пам'яті називається двоканальним режимом. В цьому випадку швидкість передачі даних зростає в два рази. Щоб модулі були гарантовано ідентичними, краще купувати kit'и - набори, які призначені для роботи в двоканальному режимі. Модулі в таких наборах перевірені при спільній роботі.
6
Вимкніть системний блок від живлення. Зніміть бічну панель і вставте планки пам'яті у відповідні слоти щільно, до клацання. Пластмасові засувки, що фіксують планки в слотах, повинні закритися. Після включення комп'ютера при опитуванні заліза у другому рядку екрану повідомляється розмір ОЗУ. Якщо пам'ять підтримується материнською платою, і ви правильно встановили модулі, система покаже вірний результат.