Як зняти стартер.

Знімати стартер самостійно необхідно таким чином, щоб не завдати шкоди ні своєму здоров'ю, ні технічним станом автомобіля. В ідеалі для того, щоб зняти стартер, краще скористатися допомогою асистента, а в процесі роботи використовувати підйомник. Але в крайньому випадку можна зробити це власноруч, навіть якщо немає можливості використовуватися підйомник або яму. Часу на здійснення цієї операції буде потрібно не більше години.
  1. У першу чергу від'єднайте акумулятор, після чого зніміть захист двигуна.
  2. Знайдіть під капотом верхній болт кріплення стартера. Зазвичай він розташований з правого боку від інжектора, і за зовнішнім виглядом чимось нагадує велику шпильку з гайкою. Цей болт необхідно відвернути. Багато починаючі автолюбителі, які вважають, що шпилька і гайка є двома різними деталями, починають панікувати, коли бачать, що і шпилька, і гайка откручиваются одночасно. Не варто хвилюватися - це цілісна деталь.
  3. Тепер необхідно переміститися під автомобіль (саме тому добре, коли у вашому розпорядженні є яма або підйомник). Знадобиться відкрутити спочатку гайку, яка фіксує основний плюсової провід на втягуючому реле, а потім - гайку, фіксуючу провід управління втягуючим реле. Також необхідно буде зняти гайку, яка кріпить до стартера мінусові дроти (вона надівається на нижній болт кріплення стартера), а потім - повністю викрутити нижній болт кріплення стартера.
  4. Зверху, під капотом, необхідно викрутити верхній болт кріплення стартера . Тепер ви можете зняти стартер, витягнувши його з боку повітряного фільтра (не варто намагатися знімати стартер з боку акумулятора - вам завадить проводка).
  5. Знімаючи стартер, не забувайте дотримуватися основне правило техніки безпеки - всі маніпуляції здійснюйте тільки після того, як переконаєтеся в тому, що двигун автомобіля повністю охолов. В іншому випадку можна отримати неприємний опік.