Як створити векторну маску.

Маска в Adobe Photoshop використовується для того, щоб приховати який-небудь ефект або графіком. Професіонали користуються цим інструментом, у тому числі і для того, щоб в будь-який момент можна було повернутися до тієї чи іншої стадії роботи, що не починаючи її заново. Однак, навіть не будучи професіоналом, варто навчитися цієї нехитрої науці. Хоча б для розширення кругозору.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть в Adobe Photoshop новий документ: клікніть пункт меню «Файл» (File) -> «Створити» (New) або скористайтеся гарячими клавішами Ctrl + N. У новому вікні вкажіть довільні «Ширину» (Width) і «Висоту» (Height), в «Вміст фону» (Background contents) встановіть «Прозорий» (Transparent) і натисніть «Створити».
2
Для початку створіть фон: клікніть пункт меню «Шари» (Layers) -> «Новий шар-заливка» (New fill layer) -> «Візерунок» (Pattern). У вікні відразу натисніть «ОК». У наступному виберіть найбільш вподобану вам текстуру (автор використовував аркуш із зошита в клітинку), пограйте з налаштуванням «Масштаб» (Scale) і натисніть ОК. Таким чином, ви створили фон у вигляді маски.
3
Виберіть інструмент «Еліпс» (Ellipse Tool, гаряча клавіша U, перемикання між суміжними елементами - Shift + U), а в панелі налаштувань інструменту виберіть пункт «Контури». Створіть серію еліпсів приблизно так, як в головній картинці до цієї статті.
4
Відкрийте вікно «Шари» і переключіться на вкладку «Контури» (Paths. Якщо воно відсутнє, натисніть «Вікно» (Window) -> «Контури» (Paths)). На даний момент там знаходиться один контур, який включає в себе кілька намальованих вами еліпсів. Якщо придивитися, вони зображені в мініатюрі на іконці контуру. Власне, ці еліпси - це і є векторна маска. Клікніть пункт меню «Шари» -> «Новий шар-заливка" -> "Колір» (Solid Color). У вікні відразу натисніть ОК, а в наступному виберіть колір 511cd5 і теж натисніть ОК. Еліпси забарвляться в синій колір.
5
Створіть ще одну маску : клікніть по кнопці «Створити новий контур» (Create new path) на вкладці «Контури». Виберіть інструмент «Прямокутник» (Rectangle Tool, U, Shift + U) і закрийте їм всю робочу область документа. Це теж векторна маска. Клікніть пункт меню «Шари» -> «Новий шар-заливка" -> "Градієнт» (Gradient). У новому вікні відразу натисніть ОК, а в наступному створіть градієнт, що переходить з червоного в прозорий, з кутом 90 градусів. Натисніть ОК. В результаті у вас повинно вийти приблизно так, як на головній картинці.