Як записати свій перший альбом.

Перший запис являє собою важливий етап у житті кожного музичного колективу. Коли професіоналізм групи виходить на пристойний рівень і матеріалу для цілої пластинки вже достатньо, приходить час задуматися про студійній роботі.
Вам знадобиться
  • - професійна або домашня студія;
  • - інструменти;
  • - музичний матеріал.
Інструкція
1
Якщо засоби дозволяють, орендуйте для створення першого альбому професійну студію. У цьому випадку вам нададуть якісне обладнання, пристосоване для звукозапису приміщення, а також послуги звукорежисерів.
2
Практика показує, що на запис однієї пластинки йде не менше двох місяців. Якщо музика не є вашим основним видом діяльності, сміливо множте цей термін в декілька разів, так як відвідувати студію звукозапису ви зможете лише у вільний від роботи час.
3
На базі багатьох репетиційних точок є студії звукозапису. Якщо професійна студія - ваш варіант, будьте готові викласти 500-1000 рублів за годину запису. Як правило, ця ціна включає в себе послуги щодо подальшого відома музики.
4
У любителів техніки є можливість обладнати свою власну домашню студію. Однак і цей варіант запису є небезкоштовно: вам знадобиться певна апаратура. Конкретний перелік пристроїв залежить від того, які завдання ви ставите перед собою.
5
Будь студія складається з трьох основних блоків: модуль отримання звуку (мікрофон для голосу і інструменти зі звукоснимателями), модуль запису, обробки та відомості (мікшерний пульт і мультиканального магнітофони, функції яких з успіхом виконує комп'ютер), а також модуль відтворення звуку (підсилювач і колонки - акустична система).
6
Оцінивши свій бюджет і проконсультувавшись зі знайомими звукорежисерами, постарайтеся зібрати будинку необхідний мінімум. Для запису акустичних інструментів і голоси знадобиться виділити приміщення з поліпшеними звукоізоляційні характеристики. Починати краще з простих треків - з трьох-чотирьох доріжок (ударні, гітара, бас, голос або клавіші), поступово ускладнюючи композиції.
Зверніть увагу
Домашньої звукозаписом не гребують навіть дуже успішні музиканти. У новачків в домашніх умовах є можливість працювати над записом стільки, скільки буде потрібно, напрацьовує навички, експериментуючи і шукаючи своє власне звучання.
Іноді потрібно зробити запис будь-якого усного виступу, промови або просто перевірити роботу мікрофона і навушників. Для цього потрібно знати, як правильно користуватися спеціальними програмами для збереження звуку і голосу. Однією з них є Audacity.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет;
  • - гарнітура.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть собі на комп'ютер програму Audacity з офіційного ресурсу audacity.sourceforge.net/download/. Дотримуйтесь усіх, які вам будуть дані по ходу установки. Зробіть ярлик на робочому столі. Після запустіть її на комп'ютері.
2
Оптимізуйте простір навколо себе. Зробіть так, щоб була мінімальна кількість шумів. Закрийте щільно двері і відключіть всі прилади, що знаходяться поруч, які можуть створити перешкоди при запису звуку. Тримайте миша на значній відстані від мікрофона. Пам'ятайте, що під час запису голосу звуки від кліканья миші можуть перейти на доріжку. Намагайтеся працювати їй у процесі якомога тихіше.
3
Підключіть гарнітуру в роз'єми системного блоку. Навушники під'єднуються в зелений, а мікрофон - в рожевий (червоний). Звичайно, можна обійтися простим вбудованим мікрофоном, але навряд чи звук буде відповідної якості. Так що використовуйте провідний варіант. Далі виберіть іконку «Мікрофон» в спадному меню програми Audacity. Поставте повзунок, розташований зліва від даної функції на середину. Якщо ви зробите даний параметр на максимальний режим, то запис буде набагато гірше, оскільки будуть зберігатися зовнішні перешкоди. Вимкніть колонки. Якщо залишите їх включеними, то будете чути своє відлуння.
4
Клацніть по кнопці «Запис». Вона, як правило, представлена у вигляді червоного кругляша у верхній панелі програми Audacity. Перечекайте 2-3 секунди перед тим, як говорити в мікрофон. Вимовте будь-яку скоромовку і зупиніть запис, натиснувши на кнопку «Стоп» (коричневий квадрат). Збережіть на робочому столі запис під назвою «Тест». Потім прослухайте, що вийшло. Якщо вас влаштовує звучання, приступите до запису основної промови. Дійте таким же чином, що і при створенні тестового запису.
5
Змініть висоту звучання, темп, клікнувши у верхньому рядку «Ефекти». Також ви можете позбутися клацань, треськов, шумів, використовуючи даний розділ. Збережіть вийшла запис у форматі wav або mp3 за допомогою функції «Файл» і «Зберегти як». Дайте назву треку.
Зверніть увагу
Як записати звук з мікрофону. Останнім часом запис з мікрофону стає все більш популярною серед аудіо аматорів. Всупереч розхожій думці, що без дорогого обладнання зробити гідну запис будинку неможливо, це не так. Існує ряд російськомовних програм, що надають можливість зручного запису голосу та музичних інструментів.
Корисна порада
Між вами - джерелом звуку і рекордером - записуючим пристроєм повинно бути мінімум проміжних апаратів. Підсилювач для мікрофона. Можна, звичайно, записувати голос, просто підключивши мікрофон до спеціального входу для нього на звуковій карті. Але тоді ви отримаєте, по-перше, тиху запис з високим рівнем шуму, по-друге, звучання буде сухуватим.