Як вирощувати суницю.

Щоб виростити хороший урожай суниці, важливо дотримуватися агротехніку. Структурна грунт з хорошою вологопоглинаючого здатністю, але без застою дощової і талої води - ось, мабуть, з чого треба почати. Але перед цим - визначитися, де саме на ділянці будуть розташовані грядки суниці.
Вам знадобиться
  • структурна грунт з нейтральним pH, органічні та мінеральні добрива, посадковий матеріал, лопата
Інструкція
1
Розмітьте город. Визначтеся, де саме і в якому напрямку будете робити грядки. Вирощуючи суницю, завжди краще мати поблизу кілька рядів чагарників - наприклад, смородини. Згодом вони захистять посадки суниці від сильних вітрів і затримають весняний сніг. Також передбачте невелику ділянку, де щороку висівають рослини, що відлякують листогризучих комах, наприклад, календулу. Також календула захистить посадки суниці від деяких хвороб.
2
Підготуйте з осені грунт під суницю. Важкі глинисті грунти необхідно зробити легше, для чого внесіть річковий пісок. Як варіант - відгрібаючи родючий шар ґрунту, насипте керамзит зі свіжою тріскою, вийде відмінний дренаж. Піщаним грунтам показано внесення глини і торфу. Можливо, їх слід провапнованих. На кислих грунтах урожай суниці буде мізерним, самі ягоди ризикують вродити дрібними і несолодкими. Якщо родючий шар ґрунту тонкий, принесіть з лісу кілька шматків дернини. Укладіть дерен трав'яним покровом до землі, рясно полийте гноївкою, накрийте чорною світлонепроникною плівкою і залиште перегниватимуть до весни. Незалежно від структури ґрунту, в обов'язковому порядку внесіть подвійний суперфосфат. Зазвичай вносять близько 20 г на квадратний метр грядки.
3
Перекопайте навесні грунт. Робити це краще ледь зійде сніг. Копайте глибоко - на повний штир лопати. Слідкуйте, щоб не було неперегнівшіх за зиму рослинних залишків - суниця їх не дуже любить. Розмітьте лунки під кущі. Дотримуйтесь техніку посадки в три ряди і в шаховому порядку. Відстань між кущами має бути не менше 30-40 см. Загущені посадки ведуть до затінення, а також - до пониження врожаю суниці на увазі поразки ягід гниллю. У кожну лунку внесіть перегнилий гній або землю з визрілою компостної купи.
4
Купіть вуса суниці. Коли мине загроза весняних заморозків, рясно полийте кожну лунку і посадіть у неї по кустику таким чином, щоб точка росту («сердечник») перебувала над землею. Утрамбуйте грунт навколо куща і ще раз полийте. Щоб не розмивати грунт і не оголяти тим самим коріння суниці, при вторинному поливі має сенс надіти на лійку розсіювач.
5
Перевірте через тиждень рослини на приживлюваність. Видаліть погано прижилися кущі, на їх місце висадіть нові. Підгодуйте суницю сухий підгодівлею з золи, для чого просто обпиляться грядки просіяного золою з розрахунку 30-40 г на 1 кв. м. По-перше, дана процедура збагатить суницю калієм. По-друге, стане непоганим бар'єром для деяких шкідливих комах.
6
Поливайте кущі до цвітіння кожні 3-5 днів (залежно від наявності або відсутності природних опадів). Після поливу в обов'язковому порядку рихлите грунт, але так, щоб не пошкодити корінці, що знаходяться близько до поверхні землі. Щоб отримати хороший урожай суниці, під час цвітіння поливи слід обмежити, вносячи воду тільки під корінь. Це треба для того, щоб бджоли та інші комахи краще запилювали квіти суниці.
7
Підгодуйте рослини гнойової жіжой. Кращий час для цього - початок масового утворення плодів. Щоб виростити суницю, далі догляд можна зводити до поливі і розпушування аж до збору врожаю. Потім ягідник треба залишити на місяць в спокої - тільки полив, більше нічого - настав час активного освіти «вусів», за допомогою яких рослина розмножується. Восени акуратно відокремте утворилися кущики, пересадите їх на нові грядки. Батьківські кущі прорихліте, видаліть засохлі листя, полийте, підгодуйте мінеральними добривами - калієм і фосфором, азот краще внести на наступний рік - уже при весняній перекопуванні.
Зверніть увагу
Коли ягоди будуть червоніти, не зловживайте поливами. Надлишок вологи, допущений в цей час, може привести до водянистості плодів.
Корисна порада
Щоб урожай суниці радував протягом декількох місяців, краще віддати перевагу ремонтантних сортам. Одночасно на них можуть знаходитися як квіти, так і зрілі плоди.