Як визначити правильний прикус.

Неправильний прикус не тільки псує зовнішній вигляд, але і шкодить здоров'ю. Через такої недуги можуть порушитися функції дихання, жування і ковтання, виникнути проблеми з промовою і мімікою. Щоб уникнути таких проблем, потрібно з'ясувати, який у вас прикус і в разі необхідності звернутися до лікаря.
Інструкція
1
Для того щоб визначити, який у вас прикус , зімкніть щелепи, оголити зуби і подивіться в дзеркало. При правильному прикус е верхні зуби повинні стикатися з аналогічними нижніми зубами. Зуби верхньої щелепи повинні бути трохи попереду нижніх, при цьому корінні зуби повинні стикатися щільно.
2
Зверніть увагу на відстань між зубами. При нормальному прикус е не повинно бути ніяких проміжків.
3
Щелепи не повинні бути занадто розвинені і сильно випирати вперед. Слабкий розвиток щелеп також вважається аномалією.
4
Ряд зубів повинен бути рівний як внизу, так і нагорі. Не повинно бути зубів, сильно виступаючих вперед або назад, зростаючих другим рядом.
5
Подумки проведіть подовжнюлінію по центру особи. Якщо проблем з прикус ом ні, лінія повинна проходити строго між верхніми і нижніми центральними різцями.
6
Розрізняють декілька видів правильного прикус а: - якщо при змиканні щелеп верхній різець не перекриває нижній, а всього лише стикається з ним гострими кутами, значить у вас прямий прикус ; - ортогнатический прикус . При такому прикус е верхні різці на одну третину накривають нижні. Може бути помітний невеликий нахил зубів, але кут нахилу повинен бути однаковий для всіх зубів; - біпрогнатіческій прикус характеризується нахилом верхніх і нижніх різців вперед, при цьому різці все одно повинні стикатися один з одним; - при Прогеніческій прикус е нижня щелепа зовсім небагато висунута вперед.
Корисна порада
Якщо ви виявили у себе ознаки неправильного прикусу, зверніться до ортодонта. Грамотні консультації фахівця допоможу як запобігти розвитку подібних аномалій, так і виправити вже наявні. Особливо важливо показувати лікареві маленьких дітей, так як саме дитячі зуби найбільше схильні до змін.