Як організувати звалище за правилами.

З кожним днем населення Землі зростає. Разом з тим зростають і потреби людей. У сучасному світі людство приносить більше шкоди, ніж користі навколишньому середовищу. Одна з найбільш гострих проблем - утилізація відходів. Найпростіший спосіб - створення звалища.
Інструкція
1
Поетапне створення звалища полягає в декількох основних пунктах: вибору альтернативи - переробка та захоронення, вибір місця (полігону), способу поховання відходів, підтримання звалища в належному стані.
2
Враховуйте, що в сучасному світі звалище - це не просто вивезення відходів у відведене місце. Це максимальне їх використання як вторинної сировини, добрива і, в кінцевому підсумку, захоронення як залишків невикористаного продукту. Ідеальний варіант - завод по переробці і звалищний полігон або кар'єр на одній території.
3
Вибір місця розташування для легальної звалища повинен враховувати, в першу чергу, віддаленість від міської межі. Це не менш 100 км від міста. Воно не повинно знаходитися поблизу водойм різного походження, на місцях залягання природних копалин. Іншими словами - на місцях, з якими може контактувати людина.
4
Обов'язково розробіть проект землекористування та отримайте Державний акт на право користування землею, відведеної під звалище .
5
Ідеальним рішенням для місцеположення звалища є колишній кар'єр з видобутку природних копалин. Якщо ж такого немає, то також вдалим вибором є полігон, що представляє собою яр з глиняним дном. Грунтові води повинні знаходитися на глибині не менше ніж 2 метри.
6
Поверхность полігону повинна зробити звалище безпечної для навколишнього середовища, тобто запобігати контакт з грунтами та ґрунтовими водами. Для ізоляції використовують міцний поліетилен, синтетичний пластик, глинисті грунти. Так само має бути передбачена дренажна система для збору фільтрату і дренажний лоток.
7
Враховуйте, скільки повітряного простору буде на полігоні. Від цього залежить тривалість використання сміттєзвалища. Використовуйте метод ущільнення свіжого сміття важкою технікою. Спочатку насипається шар свіжого сміття, далі шар грунту і так до утворення щільного покриття. Все це робиться невеликими секціями до повного заповнення полігону.
8
Враховуйте установку вентиляційних свердловин для регулювання руху утворюються при гнитті газів. Обов'язковою умовою є створення огорожі для затримання легких фракцій відходів.
9
Крім всіх вимог щодо правильної організації звалища, забезпечуйте контроль над обліком та прийомом відходів. Ведіть спостереження за станом полігону, з інтервалом в 10 днів проводите огляд територій, прилеглих до звалища. Прибирайте, якщо вона необхідна.
Корисна порада
Якщо ви все ж вирішили створити звалище - подумайте, що варто дійсно захоронити, а на чому ще можна заробити і відправити на вторинну переробку.