Як паяти акумулятор.

Будь-яка пайка ґрунтується на явищі дифузії, тобто на проникненні частинок основного металу і розплавленого припою один в одного. Це і забезпечує після затвердіння механічну міцність, а також високу електропровідність сполуки. Поверхня металу зазвичай покривається шаром оксиду, перебуваючи на відкритому повітрі, тому перед пайкою поверхню потрібно зачистити.
Вам знадобиться
  • - пайки;
  • - флюси;
  • - водневий апарат.
Інструкція
1
Очищена поверхня акумулятора може знову швидко окислюватися. Щоб цього не сталося, необхідно нанести на оброблені місця флюси. Флюси мають властивість підвищувати плинність розплавленого припою, тому пайка виходить більш міцною. Припої бувають тугоплавкими і легкоплавкими. Тугоплавкі припої плавляться при температурі вище 500 градусів, створюють високу міцність. Недоліком припою є те, що він вимагає високу температуру нагрівання, тому тугоплавкі припої краще не використовувати при роботі з акумулятором.
2
Легкоплавкие припои мають не дуже високу міцність, температура плавлення становить до 400 градусів. Існують також спеціальні сплави, в складі яких міститься не тільки свинець і олово, а також кадмій і вісмут. Ці сплави самі легкоплавкие, їх температура плавлення менше 100 градусів, але механічна міцність невелика. Їх застосовують для пайки кристалів, транзисторів і деяких видів акумуляторів.
3
Під час пайки акумулятора температура деталей сильно підвищується, і швидкість окислення зростає, внаслідок чого припой погано змочує з'єднуються деталі. За рахунок цього рекомендується використовувати різні флюси, вони не тільки захищають поверхню металу, але покращують змочування металевої поверхні припоєм. Для пайки акумулятора підходять флюси, які оберігають метал при нагріванні від окислення, наприклад, каніфоль.
4
Незалежно від виду використовуваного флюсу, необхідно протирати пайку серветкою, змоченою в ацетоні, і прочищати щіткою, змоченою в розчиннику, щоб видалити залишки бруду і флюсу.
5
Якщо ж під рукою для пайки виявився тільки свинець, то необхідно дотримуватися обережності, так як він досить легкоплавкий. Навіть незначне знаходження свинцю в полум'я пальника може викликати його розплавлення. Тому під час пайки акумулятора слід полум'я пальника розташовувати таким чином, щоб воно було спрямоване не на саме місце пайки, а паралельно на відстані 3-4 см зверху.
6
Нагрівання при цьому проводиться гарячим повітрям, що утворюється навколо полум'я. Для пайки пластин акумуляторів, виготовлених із свинцю, не застосовуються припої, що складаються з олова та свинцю. Олово має властивість розчинятися в електроліті, тому краще використовувати тільки свинець. Нагрівання пластин акумулятора для пайки здійснюється полум'ям, отриманим від водневого апарату. Під час відкривання кранів змішуючого пристрою виходить горюча суміш повітря з воднем. Коли суміш загоряється, слід регулювати подачу водню і повітря; полум'я у ниппеля повинно бути довжиною до 15 см.
Зверніть увагу
До початку пайки акумулятора потрібно доторкнутися полум'ям до шматочка свинцю, щоб визначити силу горіння. Якщо свинець плавиться без утворення плівки і швидко, значить полум'я хороше.
Корисна порада
У продажу є спеціальний сплав, що з кадмію, олова, свинцю і вісмуту. Він відмінно плавиться при температурі 75 градусів і підходить для роботи з акумуляторами.