Як поставити транзитні номери. Форма заяви на отримання транзитних номерів.

Ставити транзитні номера необхідно як на новий автомобіль, що не поставлений на облік, так і на уживаний, що перетинає кордон іншої держави. Автомобіль з транзитним знаком отримує право тимчасово брати участь у дорожньому русі, тому надалі транзитні номера необхідно замінити постійним реєстраційним номером.
Вам знадобиться
  • - написати заяву в органах ДАІ; - Сплатити рахунок на отримання транзитного номера; - Прикріпити транзитний номер до автомобіля.
Інструкція
1
Купуючи новий або старий автомобіль, подбайте про придбання транзитного номера , який дозволить певний час користуватися машиною, не ставлячи її на реєстраційний облік за місцем прописки. Для цього зверніться у найближчі органи ГИБДД, які уповноважені не лише видавати нові транзитні номера , але й продовжувати строк їх дії. Зараз термін дії «транзиту» коливається від 5-ти до 20-ти діб, але якщо у відділенні ГИБДД не обмовляється термін дії номера , негласно вважається, що знаки діють протягом 20 діб.
2
Для отримання нових транзитних знаків подайте заяву в письмовому вигляді, форма якого дуже проста. Якщо машина поламалася і ця поломка стала причиною прострочення тимчасового номера , начальник ГИБДД або його заступник можуть прийняти рішення про продовження терміну дійсності транзитного номера .
3
Отримавши тимчасові номера , оплатіть квитанцію на отримання «транзиту». За законом водій оплачує тільки нові транзитні номера , а ось при їх продовження оплата з нього не стягується.
4
Встановіть отриманий знак в тому місці, куди зазвичай кріпиться постійний номер, прикріпивши його за допомогою болтів. Сьогодні це стало можливо - на заміну паперовим «транзитам», які кріпилися на стеклах автомобіля, прийшли нові номера , виготовлені з металу.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що при прострочених «транзитах» автомобілем краще не користуватися, інакше можна отримати штраф у розмірі 500 рублів.
Корисна порада
Якщо після закінчення терміну дії транзитного номера ви з якихось причин перебуваєте недалеко від органів ДАІ, де ви цей номер отримували, постарайтеся там же його і продовжити, оскільки, найімовірніше, зробити це можна буде без написання заяви , тобто, в усному вигляді. Людина, що видав вам номер, просто проставить штамп, вписавши в нього нову дату.